Militārajās mācībās “SOLAR ECLIPSE” pilnveido Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību | Nacionālie bruņotie spēki

Militārajās mācībās “SOLAR ECLIPSE” pilnveido Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību

05/08/2023 - 09:12
Latvijā
Information prepared by
NBS Apvienotais štābs 

No 6. līdz 16. maijam Ādažu un Šķēdes militārajos poligonos notiks Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās militārās mācības “SOLAR ECLIPSE”. 

Mācību mērķis ir trenēt un pilnveidot iesaistīto vienību spējas plānot un vadīt militārās operācijas un vingrināt vienību savstarpējo sadarbību, gaisa un sauszemes operāciju integrāciju, taktisko uzdevumu izpildi un netiešās uguns integrēšanu vienību uzdevumu izpildē.

Militārajās mācībās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Zemessardze, Gaisa spēki, Nodrošinājuma pavēlniecība un Militārā policija, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un sabiedrotie no Igaunijas, ASV un Polijas bruņotajiem spēkiem.

Mācību laikā Ādažu poligonā notiks šaušana ar mācību un kaujas munīciju.

13. maijā notiks augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas (High Mobility Rocket Artillery System – HIMARS) kaujas šaušana Šķēdes militārajā poligonā, savukārt 16. maijā Ādažu poligonā notiks mācību “SOLAR ECLIPSE” spēka paraugdemonstrējums ar HIMARS un artilērijas kaujas šaušanu un tuvā gaisa atbalstu ar sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģiem.

Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību “SOLAR ECLIPSE” laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies militārā tehnika, tostarp būs redzama HIMARS pārvietošanās uz mācību norises vietām. Militārā tehnika būs redzama arī pārvietojoties no Lietuvas, škērsojot Latviju Igaunijas virzienā.

Mācību norises laikā no 7. maija līdz 16. maijam Ādažu novadā Iļķenes ceļš tiks slēgts publiskai lietošanai, tāpēc iedzīvotāji ir aicināti izmantot alternatīvos ceļus.
Nacionālie bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militārajām mācībām un ar tām saistītajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem. Militāro mācību mērķis ir valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšana.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Facebook lapā @ZS4KBde . 

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba 
Informācijas analīzes un vadības departamenta
Komunikācijas pārvalde
E-pasts: prese@mil.lv
Tālrunis: 67071032