Speciālo uzdevumu vienība svinīgi atzīmēja 30. gadadienu | Nacionālie bruņotie spēki

Speciālo uzdevumu vienība svinīgi atzīmēja 30. gadadienu

09/19/2021
Latvijā
Information prepared by
Preses nodaļa

         17. septembrī notika Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības 30. gadadienai veltīts svinīgs pasākums, ko apmeklēja aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku vadība.

      “Speciālo uzdevumu vienību par elitāru spēku padara tās karavīri, kuri ir pārvarējuši vissūrākos pārbaudījumus un izpildījuši vissarežģītākos uzdevumus Latvijas armijā. Ar augstu psiholoģisko noturību un morālo spēku viņi ir izpelnījusies īpašu godu biedru vidū,” pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.   
Speciālo uzdevumu vienība dibināta 1991. gada 19. septembrī un ir īpaši organizēta, ekipēta un apmācīta Nacionālo bruņoto spēku vienība speciālo operāciju veikšanai. Vienības devīze ir "Drošais uzvar", simbolizējot to, ka uzvar tas, kurš ir drošs par savām spējām un saviem cīņu biedriem. Kaujinieka simbols ir zaļā berete.

      Vienības uzdevumi ir veikt speciālās operācijas, tai skaitā speciālo izlūkošanu un novērošanu, tiešās darbības un militāro palīdzību. 
Tāpat Speciālo uzdevumu vienība sniedz atbalstu Latvijas institūcijām terorisma apkarošanas operācijās, bīstamu bruņotu noziedznieku aizturēšanā un augstu amatpersonu drošības pasākumu nodrošināšanā.

speciālouzdevumuvienība

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais eksperts
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv