Notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonija

01/13/2020
Latvijā
NATO
Pasākumi
Information prepared by
Preses nodaļa

Trešdien, 15. janvārī, Ādažu bāzē aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies svinīgā ceremonijā, kurā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Ēriks Eindžels (Eric Angell), nomainot līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Maiklu Džonu Rīkī (Michael John Reekie), tādējādi noslēdzot piektās Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotāciju. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv