Slovākijas un Latvijas premjerministri apmeklē Ādažu bāzi

11/27/2019
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
NATO
Information prepared by
Preses nodaļa

Piektdien, 29.novembrī, plkst.12:50, Slovākijas premjerministrs Pēters Pellegrīni (Peter Pellegrini) un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš apmeklēs Ādažu bāzi. 

Abu valstu premjerministri vizītes laikā iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes spējām un uzdevumiem, Ādažu bāzes infrastruktūru, kā arī tiksies ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sastāvā dienošajiem Slovākijas karavīriem, lai pārrunātu viņu dienesta gaitu Latvijā. 

Tāpat par godu Latvijas un Slovākijas delegācijas vizītei Ādažu bāzē notiks vienību svinīgā stāšanās un svecīšu nolikšana, godinot kritušo karavīru piemiņu.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Īstenojot 2016.gadā NATO samitā Varšavā pieņemto lēmumu par daudznacionāla bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, 2018.gada jūlijā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai pievienojās 152 karavīri no Slovākijas bruņotajiem spēkiem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv