14 stundu piemiņas peldējumā godina kritušos Latvijas Kara skolas kadetus | Nacionālie bruņotie spēki

14 stundu piemiņas peldējumā godina kritušos Latvijas Kara skolas kadetus

11/20/2019 - 14:08
Latvijā
Pasākumi
Information prepared by
Preses nodaļa

Pirmdien, 25. novembrī, plkst.7:45 Nacionālo bruņoto spēku peldbaseinā  notiks Brīvības cīņās kritušajiem 14 kadetiem veltīts piemiņas peldējums.

Piemiņas peldējuma atklāšanā piedalīsies Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Valts Āboliņš un Valsts aizsardzības un patriotisma fonda „Namejs” valdes priekšsēdētājs atvaļināts ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Tradīcija aizsākās 2016. gada novembrī, pieminot Brīvības cīņās kritušos 14 Latvijas Kara skolas kadetus. Peldējumā katra stunda tiek veltīta vienam no kritušajiem kadetiem, tajā piedalās gan Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti, gan studenti no citām augstskolām.

Ar piemiņas peldējuma palīdzību Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti vēlas palīdzēt Valsts aizsardzības un patriotisma fonda “Namejs” īstenotajam projektam, lai godinātu starptautiskajās operācijās kritušo karavīru piemiņu un palīdzētu viņu tuviniekiem. Tāpēc ikviens tiek aicināts ar savu ziedojumu atbalstīt Valsts aizsardzības un patriotisma fondu “Namejs”, pārkaitot naudu uz fonda ziedojumu kontu.

Brīvības cīņās 1919.gadā, atkāpjoties uz Daugavas labo krastu un pie Vareļu mājām krita 14 kadetu. Tāpēc ik stunda no peldējuma būs veltīta vienam no kritušajiem 14 kadetiem. 14 stundu nepārtraukts peldējums tiks organizēts kā stafete, brīvajā stilā nopeldot 50 metrus un nododot stafeti nākamajam peldētājam. 

Pirmais kadetu piemiņas peldējums notika 2016.gada 23.novembrī ar mērķi atbalstīt Brīvības cīņās kritušo karavīru kapu plāksnīšu nomaiņu Rīgas Brāļu kapos. Savukārt 2017. gadā peldējuma mērķis bija atbalstīt Lestenes baznīcas altāra restaurāciju. 2018. gadā un 2019. gadā peldējuma mērķis ir atbalstīt Valsts aizsardzības un patriotisma fondu “Namejs”.

Fonda “Namejs” mērķis ir veicināt patriotismu Latvijas sabiedrībā, godināt starptautiskajās operācijās cietušo karavīru piemiņu un atbalstīt Nacionālo bruņoto spēku attīstību un to uzdevumu izpildi valsts aizsardzībā.

Atbalstīt kadetu ieceri iespējams pārskaitot ziedojumu uz fonda: „Namejs” ziedojumu kontu.

Valsts aizsardzības un patriotisma fonds “Namejs”
Reģ. nr. 40008240249
Konta nr. LV45HABA0551040447334

Atceries savējos un ziedo viņu atbalstam!

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa 
Tālrunis: 67335067
E-pasts: prese@mod.gov.lv