Bruņoto spēku komandieris apmeklē Zemessardzes Studentu bataljonu

08/12/2019
Latvijā
Zemessardze
Infrastruktūra
Sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 14.augustā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs Zemessardzes Studentu bataljonu.

Vizītes laikā ģenerālleitnants L.Kalniņš tiksies ar Studentu bataljona komandieri majoru Agri Liepiņu, lai pārrunātu bataljona operacionālo spēju attīstību, administratīvo un infrastruktūras projektu izpildes gaitu, Latvijas pilsoņu iesaisti Zemessardzē, kā arī citus aktuālos ar bataljona kaujas spēju attīstību saistītus jautājumus.

Zemessardzes Studentu bataljons ir viens no Zemessardzes 1.Rīgas brigādes bataljoniem. Studentu bataljons ir 1918.gada 20.decembrī dibinātās Atsevišķās studentu rotas tradīciju un ideju mantinieks. Studentu bataljona (tobrīd – Studentu rota Zemessardzes 11.Rīgas Centra rajona bataljona sastāvā) dibināšanas diena ir 1991.gada 17.decembris.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:
Zvani:  1811
Raksti: esizemessargs@mil.lv
Ieskaties: www.zs.mil.lv

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv