Notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonija

07/11/2019
Latvijā
Pasākumi
NATO
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Pirmdien, 15. jūlijā, Ādažu bāzē aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies svinīgā ceremonijā, kurā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Maikls Džons Rīkī (Michael John Reekie), nomainot līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Filipu Sovē (Philippe Sauvé), tādējādi noslēdzot ceturtās Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotāciju. 

Ceremonijas laikā pulkvežleitnantam F. Sovē tiks piešķirts aizsardzības ministra apbalvojums “Atzinības goda zīme”, izsakot pateicību par viņa nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un Kanādas, kā arī Latvijas un NATO sadarbības stiprināšanā aizsardzības jomā, pildot dienesta pienākumus Latvijā. 

Savukārt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandiera vietniekam pulkvežleitnantam Sonijam Hatonam tiks piešķirta Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojuma Goda zīmes “Par nopelniem” 1. pakāpe un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandiera Goda zīmes „Par nopelniem” 1. pakāpe, izsakot atzinību par viņa nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un Kanādas sadarbības veicināšanā aizsardzības jomā, kā arī Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju attīstībā. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv