Bruņoto spēku komandieris atklās Skandināvijas un Baltijas valstu Zemessardzes konferenci “SCANBAL 2019”

Latvijā
Pasākumi
Sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 28.maijā, Rīgā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atklās Skandināvijas un Baltijas valstu Zemessardzes ikgadējo konferenci “SCANBAL 2019”.

Konferences mērķis ir iepazīties ar tajā pārstāvēto dalībvalstu brīvprātīgo militāro organizāciju struktūru, galvenajiem uzdevumiem un darbības virzieniem, kā arī šo organizāciju attīstību nākotnē. Konferencē Zemessardzes pārstāvji dalīsies pieredzē par uzdevumu izpildi, iepazīstinās ar Zemessardzes aktualitātēm, kā arī konferences dalībniekiem būs iespēja pārrunāt iespējamos Zemessardzes sadarbības virzienus.

Konferencē “SCANBAL 2019” piedalīsies brīvprātīgo militāro organizāciju pārstāvji no Latvijas, Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas. Plānots, ka konferences norises laikā tās dalībnieki apmeklēs NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru. 

Konferences pirmsākumi meklējami Skandināvijas un Baltijas valstu brīvprātīgo militāro organizāciju vadītāju un komandieru savstarpējas komunikācijas rezultātā, pieņemot lēmumu ik gadu organizēt konferenci vienā no dalībvalstīm. Konferences nosaukums “SCANBAL” izvēlēts, apvienojot vārdus Skandināvija (SCAN) un Baltija (BAL), izveidojot “SCANBAL”. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv