Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona karavīri apmeklēs Tilžas vidusskolu un Balvu profesionālo un vispārizglītojošo vidusskolu | Nacionālie bruņotie spēki

Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona karavīri apmeklēs Tilžas vidusskolu un Balvu profesionālo un vispārizglītojošo vidusskolu

03/06/2019 - 00:00
Pasākumi
Sadarbība
Atbalsts sabiedrībai
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 7.martā, Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona karavīri projekta “Štāba bataljona simtgades labie darbi” ietvaros apmeklēs Tilžas vidusskolu un Balvu profesionālo un vispārizglītojošo vidusskolu.

“Štāba bataljona simtgades gadā veicināsim izpratni Latvijas sabiedrībā - jauniešos, par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Štāba bataljonu, kā arī interesi par karavīra profesiju. Stiprināsim  patriotismu un lepnumu skolēnos par savu valsti un tās bruņotajiem spēkiem,” stāsta Štāba bataljona komandieris komandkapteinis Seldzis Grasmanis. 

Tilžas vidusskolas un Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas skolēnus un pasākuma apmeklētājus ar savu muzikālo sniegumu priecēs Nacionālo bruņoto spēku bigbends. Tāpat ikvienam interesantam būs iespēja iepazīties ar Štāba bataljona vēsturi un uzdevumiem, aplūkot karavīru individuālo ekipējumu un formas tērpu, kā arī nofotografēties Godasardzes formas tērpā.

Projekta “Štāba bataljona simtgades labie darbi” ietvaros Štāba bataljona karavīri jau viesojušies Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolā, kā arī Skaistkalnes, Jaunjelgavas un Rīgas 28. vidusskolā. 

Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons ir vienīgā vienība, kas 1992.gadā tika atjaunota ar tās vēsturisko nosaukumu. Vienība tika izveidota 1919.gadā kā Komandantūras rota. Gadu gaitā struktūra un uzdevumi ir daudzkārt mainījušies, bet viens no miera laika pamatuzdevumiem - godasardzes nodrošināšana pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils ir saglabājies.

Štāba bataljons kā atsevišķa vienība tika atjaunota 1992. gadā Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba atbalstam. Štāba bataljona apakšvienības ir Godasardzes rota, Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Štāba un apgādes rota, Medicīnas vads, kā arī Radiosakaru un Radioreleju rotas. Tā ir vienība, kura miera laikā piedalās valsts reprezentācijas pasākumos un pilda godasardzes funkcijas. 

Šīs vienības karavīri ikdienā redzami Godasardzē pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils, kā arī reprezentējot Nacionālos bruņotos spēkus dažādās militārajās ceremonijās, pasākumos un parādēs. 

Jau ziņots, ka pērn septembrī trīspadsmit Latvijas skolās tika uzsākts valsts aizsardzības mācības pilotprojekts, kura mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Valsts aizsardzības mācības pilotprojektu šobrīd īsteno Kalnu, Tilžas, Alūksnes, Zemgales, Skaistkalnes, Jaunjelgavas, Raunas, Kalnciema, Balvu profesionālā, Staiceles Sporta profesionālā, Daugavpils 16., Rīgas 28. un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola, bet, sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota divos formātos – gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas. Pirmā valsts aizsardzības mācības nometne no 3. līdz 12. jūnijam norisināsies Alūksnē, un tajā aicināts pieteikties ikviens audzēknis, kurš apgūst valsts aizsardzības mācību.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv