Latvijas un Dānijas Zemessardzes komandieri pārrunā aktuālos sadarbības jautājumus

Zemessardze
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

No 7. līdz 8.februārim vizītē Latvijā ieradīsies Dānijas Zemessardzes komandieris ģenerālmajors Jens Hennings Garlijs (Jens Henning Garly), lai tiktos ar Zemessardzes komandieri brigādes ģenerāli Aināru Ozoliņu un pārrunātu aktuālos Latvijas un Dānijas Zemessardzes sadarbības jautājumus.

Latvijas un Dānijas Zemessardzes komandieri parakstīs Latvijas un Dānijas Zemessardzes sadarbības līgumu, kas paredz stiprināt abu valstu Zemessardzes sadarbību, tostarp apmācības un militāro spēju attīstības jomā, tādējādi veicinot savstarpējo savietojamību. Sadarbības līgums atkārtoti apliecina abu valstu Zemessardzes ilggadējo veiksmīgo sadarbību un iezīmē turpmākos sadarbības virzienus.

Vizītes ietvaros ģenerālmajors J.H. Garlijs piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos un apmeklēs Zemessardzes 1.Rīgas brigādes štābu un Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljonu.

Latvijas un Dānijas Zemessardzes pārstāvji regulāri piedalās militārajās mācībās gan Latvijā, gan Dānijā un citviet ārvalstīs, tostarp 2017.gadā Dānijas Zemessardzes apakšvienība piedalījās militārajās mācībās “Zobens 2017” Latvijā, savukārt Latvijas Zemessardzes apakšvienība Dānijas Zemessardzes rotas sastāvā piedalījās mācībās “Northern Strike” ASV.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv