Štāba un Sakaru rota nodrošina vadības, kontroles un atbalsta funkcijas, lai veiktu nepārtrauktu brigādes pakļauto un piedalīto vienību vadību un kontroli, kā arī sniedz apgādes un administratīvo atbalstu.
Vienības
Štāba un Sakaru rotas uzdevumi:
-
nodrošina vadības, kontroles un atbalsta funkcijas ;
-
veic nepārtrauktu brigādes pakļauto un piedalīto vienību vadību un kontroli;
-
sniedz apgādes un administratīvo atbalstu.

Mehanizētās kājnieku brigādes Štāba un sakaru rota
Aktualitātes
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās militārās mācības “SOLAR ECLIPSE” Ādažu un Šķēdes militārajos poligonos
Vēsture un simbolika
2004. gadā tika uzsākta Sauszemes spēku reorganizācija vienotā brigādes struktūrā, tika apstiprināts štats brigādes štāba Štāba rotas un Sakaru rotai pagaidu štats, kas sākotnēji ietilpa Zemessardzes štāba struktūrā, kā Sauszemes spēku pārvalde.

Ar Aizsardzības ministra 31.07.2006. pavēli Nr. 261 „Par SzS brigādes simboliku”, tiek apstiprināta SzS KBde simbolika – brigādes štāba, Štāba rotas un Sakaru rotas personāla ikdienas, svētku un lauku formas tērpa piedurknes zīme, kas veidota romba formā ar karmīnsarkanu pamatni un zeltainas krāsas apmali.
Sadarbība

Aizsardzības nozares īstenotā starptautiskā sadarbība ar tradicionālajiem sadarbības partneriem – ASV, reģionālajiem partneriem – Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm un citām NATO partnervalstīm ir jāmin, kā viens no noteicošajiem faktoriem Kājnieku brigādes attīstībā.
Kā galvenie Kājnieku brigādes sadarbības partneri ir:
- ASV (ASV Mičiganas štata Nacionālo gvarde);
- Dānija (Dānijas divīzijas DATS (Danish Advisory and Training Team));
- Norvēģija (Norvēģijas Bruņoti spēki);
- Baltijas valstis (Igaunijas un Lietuvas Sauszemes spēku Kājnieku brigādes).

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

2018.gada 27.aprīlī apritēja 25 gadi, kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.
Sauszemes spēku mehanizācija
2014.gada 4.septembrī NATO samita laikā Velsā, Lielbritānijā, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija noslēdza līgumu ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju par kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas (Combat Vehicles Reconnaissance (Tracked)) iegādi. Līdz ar līguma parakstīšanu tiek realizēta Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta pirmā kārta.
Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācija ir noteikta kā viena no prioritārajām Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā identificētajām spējām.