Bruņotie spēki aicina apgūt virsnieka profesiju Nacionālajā aizsardzības akadēmijā
Jūras spēku flotiles kuģis M-06 „Tālivaldis” 1.jūlijā sāk sešu mēnešu dežūru NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā (SNMCMG1), kas ir daļa no alianses Reaģēšanas spēku (NRF) jūras komponentes.
Esot piecu dienu gatavības režīmā, līdz augustam kuģis atradīsies savā izvietojumā Latvijā, bet pēc tam dosies uz Zēburgu, kur pievienosies pretmīnu grupai, sākot dežūras aktīvo posmu, kas ilgs līdz pat decembrim.
NATO Reaģēšanas spēkos jau kopš 1.janvāra dežūrē Militārās policijas vienība, tādējādi bruņotos spēkus alianses spēkos līdz gada beigām pārstāvēs teju 80 karavīri.
Pērn NATO aktivizēja alianses 1.pastāvīgo jūras pretmīnu grupu, kuras sastāvā pienākumus Baltijas jūrā pildīja arī viens Jūras spēku flotiles kuģis.
NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas galvenais uzdevumus ir būt gataviem veikt pretmīnu darbību jūrā noteiktā gatavības laikā. Ikdienā grupas kuģi piedalās apmācībā, veic manevrēšanas vingrinājumus, kuģošanas treniņu, piedalās arī militārajās mācībās, kurās iznīcina mīnas. Kā viens no pakārtotajiem uzdevumiem ir patrulēšana, kuras laikā NATO klātbūtne tiek demonstrēta gan jūrā, gan krastā, ostu vizīšu laikā.
Tā ir viena no četrām NATO Pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO Pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti un darbojas kā Tūlītējas reaģēšanas spēki.
NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena divām Alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas speciāli izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā ir spējīga nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā.
Latvijas bruņotie spēki NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā piedalās kopš 2007.gada, kad dežūrā tika norīkots kuģis „Namejs”.
Informāciju sagatavojusi:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa.
Tālrunis: 67335135, 26435189
E-pasts: prese@mod.gov.lv