About as | Nacionālie bruņotie spēki

About National Armed Forces

We, the National Armed Forces, are the basis of the country's military defense system and, in co-operation with the Allied forces, protect the sovereignty and territorial indivisibility of the Latvian state.

The National Armed Forces is a structuring of three military formations - the Regular Forces, the National Guard and the Reserve - consisting of a militarily organized, trained and armed part of the people - soldiers who are under national protection and their lives, freedoms, honor and dignity are protected by law.

 

Leadership

Strong National Armed Forces, safe and secure Latvia!

komandieris

The leadership of the National Armed Forces is exercised by the Commander of the National Armed Forces who is subordinated to the Minister of Defense. The Commander of the National Armed Forces is the most senior military official in the State.

Statistika 

6600

Profesionālā dienesta karavīri

8200

Zemessargi

3000

Rezerves karavīri

Open a link

Nacionālo bruņoto spēku fotogalerija

Kontakti medijiem

Anete Gnēze

Preses nodaļas vadītāja

26474087

anete.gneze@mod.gov.lv

Par aizsardzības nozares - Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku komunikāciju ar medijiem - atbild Preses nodaļa.

Lai pieteiktu intervijas vai uzdotu jautājumus, lūdzam rakstīt uz e-pastu prese@mod.gov.lv vai sazināties ar Preses nodaļas vadītāju vai preses virsniekiem.

Kontakti trauksmes cēlējiem

pulkvežleitnants Rolands Moļņiks

Ģenerālinspekcijas nodaļas vadītāja vietnieks

67335252

trauksme@mod.gov.lv

Par aizsardzības nozares - komunikāciju ar trauksmes cēlējiem  - atbild Audita un inspekcijas departamenta Ģenerālinspekcijas nodaļa.

Trauksmes ziņojumus iesniedz saskaņā ar Trauksmes celšanas likumu, papildus informācija atrodama Valsts kancelejā

Lai uzdotu jautājumus par trauksmes celšanu, lūdzam sazināties ar plt. Rolandu Moļņiku vai trauksmes cēlēju kontaktpunktu – Valsts kanceleju.

Mēs atceramies

Kopš Latvijas armijas atjaunošanas Latvijas karavīri ir piedalījušies daudzās starptautiskajās operācijās un kaujas uzdevumos, ziedojot savas dzīvības Latvijas drošības stiprināšanai. Ar saviem darbiem viņi ir pierādījuši, ka Latvijas armijas karavīri ir lojāli un pašaizliedzīgi augstāko vērtību aizstāvēšanā.