Bruņotie spēki un civilās institūcijas trenēs sadarbību pretmobilitātes nodrošināšanā | Nacionālie bruņotie spēki

Bruņotie spēki un civilās institūcijas trenēs sadarbību pretmobilitātes nodrošināšanā

14.08.2020
Militārās mācības
Sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 17. augustā, poligonā “Mežaine”, Skrundas novadā, notiks praktiskās mācības, lai sekmētu aizsardzības nozares un civilo institūciju sadarbību pretmobilitātes pasākumu nodrošināšanā valsts aizsardzības uzdevumu izpildē. 

Mācības organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, un to ietvaros notiks dažādu pretmobilitātes darbību praktiskā izpilde, piemēram, caurtekas spridzināšana, ceļa virsmas demontēšana un birstošo kravu izmantošana, kā arī citas darbības, lai veicinātu iesaistīto iestāžu un komersantu izpratni par pretmobilitātes praktisko realizāciju. 

Mācībās piedalīsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Inženieru rota, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54. inženiertehniskais bataljons un aizsardzības nozares sadarbības partneri - SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, AS “Latvijas valsts meži”, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, SIA “Tilts”, VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, AS “Augstsprieguma tīkls”, AS “Sadales tīkls”, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, AS “Latvijas Finieris”, AS “Latvenergo”, Ekonomikas ministrija, Satiksmes ministrija, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra un Valsts meža dienests. 

Mācībās tiks demonstrēts, kā pretmobilitātes pasākumos izmanto  dažādus tehnikas veidus – frontālie iekrāvēji, pašizgāzēji ar puspiekabēm, universālie traktori, kā arī tiks izmantotas mehāniskās mīnēšanas sistēmas. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv