Aktuālais piedāvājums (vakances)

Bruņoto spēku karavīri savus tiešos amata pienākumus pilda trijās profesijās - virsnieki, instruktori un kareivji -, kā arī vairāk nekā 35 funkcionālajās (ieroču šķiru) jomās, piemēram, kājnieki, artilērija, pretgaisa aizsardzība, kaujas inženieri, auto un kaujas tehnika, medicīniskais nodrošinājums, sakari un informācijas sistēmas, un jau vairāk nekā 175 specialitātēs. 

Piedāvājot tik plašu nodarbinātības jomu un specialitāšu klāstu, iespēja veidot militāro karjeru bruņotajos spēkos tiek dota gan tiem, kuri ieguvuši tikai pamatizglītību, gan arī tiem, kuri ieguvuši vidējo un augstāko izglītību vai kuri apguvuši kādu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu arodu profesionālās izglītības iestādēs. 

Nepieciešamākās specialitātes 

Dienestam speciālistu amatos un specializētajās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar 1. līmeņa augstāko izglītību IKT jomā, 1. vai 2. līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību un/vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā, kā arī kandidātus ar transportlīdzekļa vadītāja kategorijām B, C un D un traktortehnikas vadītāja kategorijām TR1 un TR2 speciālās militārās tehnikas vai speciālo militāro transportlīdzekļu vadīšanai. 

Ja tas būs nepieciešams amata pienākumu veikšanai, bruņotie spēki var nosūtīt karavīru nepieciešamās transportlīdzekļu remonta specialitātes apgūšanai, kā arī vadītāja B kategorijas iegūšanai Kājnieku skolā vai civilā autoskolā citu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu vadītāja kategoriju iegūšanai. 

Karavīri var iegūt C, CE, D1 un D kategorijas vadītāja apliecību jau no 19 gadu vecuma. Šī vadītāja apliecība līdz Ceļu satiksmes likumā noteiktā vecuma sasniegšanai dod tiesības vadīt gan tikai bruņoto spēku transportlīdzekļus.

Dienests Vidzemē 

Saskaņā ar pieņemto lēmumu tuvākajā laikā Valmierā izveidot pašgājējhaubiču M109 artilērijas bateriju, bet Gulbenes novada Stāmerienā - kaujas atbalsta rotu ar prettanku un pretgaisa aizsardzības spējām, kandidātiem no Vidzemes ir iespēja pieteikties dienestam šajās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes apakšvienībās. 

Dienests Latgalē

Saskaņā ar pieņemto lēmumu tuvākajos gados izveidot 36. kaujas atbalsta bataljonu, kas izvietots Latgalē (galvenokārt Lūznavā netālu no Rēzeknes un “Meža Mackevičos” netālu no Daugavpils), kandidātiem no Latgales ir iespēja pieteikties dienestam šajā Zemessardzes 3. Latgales brigādes apakšvienībā.

Virsnieka profesijas iegūšana aizsardzības akadēmijā 

2020./2021. studiju gadā studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā uzņems 120 kadetus. 

Kandidātu dokumentu pieņemšana studijām notiek līdz pat 31.jūlijam. 

Pieteikties studijām var ne tikai vidusskolu absolventi studijām trijās profesionālā bakalaura programmās, kā arī kandidāti ar 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību studijām programmā “Komandējošā sastāva virsnieks”, bet arī ārsti, juristi un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju eksperti studijām karjeras kursā “Virsnieka speciālista pamatkurss”. Tajā uzņem augstskolas absolventu, kurš ir ieguvis akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta specialitātē un akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības vai datorzinātnes specialitātē.

Darbs, atgriežoties Latvijā

Atgriezties Latvijā, lai sargātu valsti – šādu iespēju, pievienojoties kustībai “Latvija strādā”, bruņotie spēki piedāvā tiem pilsoņiem, kuri patlaban dzīvo ārvalstīs, bet arī apsver domu par atgriešanos. 

Atjaunošanās dienestā

Aicinām atgriezties aktīvajā dienestā karavīrus, kuri ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu, jo par katru izdienas stāža gadu pēc atjaunošanās aktīvajā dienestā izdienas pensija tiks paaugstināta par diviem procentiem.