Nacionālo bruņoto spēku komandieris tiekas ar Kanādas Apvienoto operāciju pavēlniecības komandieri

Starptautiskā sadarbība
Latvijā
NATO
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 10.janvārī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tiksies ar Kanādas Apvienoto operāciju pavēlniecības komandieri ģenerālleitnantu Maiklu Rulo (Michael Rouleau), lai pārrunātu Latvijas un Kanādas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītus jautājumus.

Šodien, 9.janvārī,  ģenerālleitnants M.Rulo apmeklēja NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremoniju, kurā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stājās pulkvežleitnants Filips Sovē (Philippe Sauvé), nomainot līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Stīvu Makbetu (Steve MacBeth), tādējādi noslēdzot trešās Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotāciju.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv