Vizītē Latvijā ierodas nākamais NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris

NATO
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Preses nodaļa

Rīt, 9. janvārī, vairāku dienu darba vizītē Latvijā ieradīsies nākamais NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris ģenerālleitnants Erhards Būlers (Erhard Bühler)

Ģenerālleitnants E. Būlers tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu aizsardzības jomas un  starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus. 

Nākamais NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris apmeklēs NATO spēku integrācijas vienību un tiksies ar tās komandieri pulkvedi Jāni Gaili. 
Vizītes ietvaros ģenerālleitnants E. Būlers un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants L. Kalniņš apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvežleitnantu Sandri Gaugeru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv