Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Par Nodrošinājuma pavēlniecību
Nodrošinājuma pavēlniecības centri
Kontaktinformacija
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku kājnieku brigāde
Jūras spēku flotile
Gaisa spēku aviācijas bāze
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Vienības / Nodrošinājuma pavēlniecība / Par Nodrošinājuma pavēlniecību
Par Nodrošinājuma pavēlniecību

Nodrošinājuma pavēlniecības izveides mērķis ir NATO prasībām atbilstošas NBS nodrošinājuma sistēmas radīšana, centralizējot nodrošinājuma funkciju izpildi,  kā arī nodrošinājuma sistēmas, struktūras, darbības un ekipējuma savietojamība ar NATO, liekot uzsvaru uz Latvijas nacionālo resursu ekonomisku un mērķtiecīgu izmantošanu. Par pamatu Nodrošinājuma pavēlniecības struktūras izveidei tika ņemti NATO nodrošinājuma standarti un nosacījumi.

Nodrošinājuma pavēlniecība pārņemot NBS nodrošinājuma funkcijas, NBS spēku veidu un atsevišķu vienību komandieriem un štābiem ir lielākas iespējas koncentrēties savu vienību vai apakšvienību apmācībām un kaujas gatavības uzturēšanai.

Pašlaik NBS vienībās notiek karavīru ekipēšana ar jauno formas tērpu, kas ir izstrādāts, pamatojoties uz jaunākajiem sasniegumiem ekipējuma jomā. Firmas, kas sevi pasaulē ir pierādījušas kā veiksmīgas ekipējuma ražotājas: SAAB-BARRACUDA, GORE-TEX, SNUGPACK UK un citiem izgatavo jaunā parauga formas tērpus Latvijas armijas vajadzībām.

Karavīru rīcībā būs vienota sistēma, kas sastāv no vairākiem slāņiem un kuru var komplektēt no vairākām sastāvdaļām, atkarībā no veicamā uzdevuma. Jaunajam formas tērpam tika izvirzītas šādas galvenās prasības: maza masa, liela variācija temperatūras diapazonam (- 30 C līdz + 30 C), nodrošināt karavīra kaujas spējas visās klimatiskajās zonās un reljefos.

Nodrošinājuma pavēlniecības ekipējuma speciālistu izstrādātās bruņu vestes ir izrādījušās tik veiksmīgas, ka šī parauga modeli pašlaik pārņem Norvēģijas bruņotie spēki.

Nodrošinājuma pavēlniecības apbruņojuma speciālistu zināšanas un pieredze ir devusi ieguldījumu NBS vienību pārapbruņošanā. Morāli novecojušo ieroču vietā vienības saņem G-36 triecienšautenes, MINIMI ložmetējus, GLOCK -17 pistoles, GMG granātšāvējus un UMP mašīnpistoles. Ar šādiem ieročiem karavīri starptautiskajās misijās var izpildīt sev uzdotos pienākumus. Karavīru drošības sajūta ir liels gandarījums Nodrošinājuma pavēlniecības personālam.

Mūsu iepirkumu speciālisti iegādājas sausās pārtikas uzturdevas, iepērk pakalpojumus, degvielu, un visu nepieciešamo lai karavīri varētu pildīt savus kaujas uzdevumus. Esot dienestā, karavīrs ir pilnā valsts apgādē un viņam ir jādomā tikai par savu uzdevumu izpildi.

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473