Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Vienības / Mācību vadības pavēlniecība / Sporta klubs / Pasākumi / CISM DIENAS SKRĒJIENS
CISM DIENAS SKRĒJIENS

Katru gadu 18. februārī karavīri no dažādām Starptautiskās militārās sporta asociācijas (CISM) dalībvalstīm vienojas kopā, lai svinētu CISM dibināšanas gadadienas jubileju – 1948. gada 18. februāri un veicinātu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu bruņotajos spēkos.

Šīs ikgadējās satikšanās mērķis ir radīt entuziasmu starptautiskajām organizācijām strādāt vienā virzienā, vairojot mieru visā pasaulē ar devīzi „Draudzība caur sportu”. CISM dienas skrējiens veido ilglaicīgas un stipras attiecības starp organizācijām un starptautiskajām sporta organizācijām, bruņotajiem spēkiem un valdībām.

„CISM DIENAS SKRĒJIENA” projekta pamatmērķis ir piesaistīt karavīrus visā pasaulē sportiskām aktivitātēm vismaz uz vienu dienu.

2014. gada 18. februārī aptuveni 700 000 karavīri no 134 valstīm visā pasaulē vienojās kopīgā skrējienā, soļošanā, nūjošanā, slēpošanā vai kādā citā sporta aktivitātē. 2015. gada 18. februārī šo cilvēku skaits bija 6 593 000, tai skaitā 585 cilvēki no Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Arī šogad Latvijas Nacionālie bruņotie spēki saņēma CISM Ģenerālsekretariāta virsnieka M.A. Da Gama Farias vēstuli ar aicinājumu Latvijā atzīmēt CISM 68. gadadienu ar tai veltītiem sporta pasākumiem un aktivitātēm. Lai arī šogad laika apstākļi nebija piemēroti slēpošanai, tas netraucēja NBS personālsastāvam doties kopīgā skrējienā. Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā (NAA) šogad pulcējās vairāk nekā 100 dažādu Rīgas garnizona vienību pārstāvji, kuri pēc kopīgas iesildīšanās, devās aptuveni 1500m garā skrējienā. CISM dienas skrējienā piedalījās arī NBS Kājnieku skola, Gaisa spēku aviācijas bāze, 3.Reģionālis nodrošinājuma centrs, 1.Reģionālais nodrošinājuma centrs, Sauszemes spēki, Štāba bataljons, Zemessardzes bataljoni un Jūras spēku flotile. Visvairāk skrējēju šogad bija Sauszemes spēkos (429 Latvijas un 64 Amerikas Savienoto Valstu pārstāvji). Šogad aptuvenais kopējās distances garums, ko noskrēja karavīri - 3200 kilometru.

 

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473