Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
ES pretpirātisma operācija (ATALANTA)
ES Apmācības misija Mali (EUTM Mali)
NATO apmācības operācija „Resolute Support” (RS)
ES Jūras spēku Vidusjūrā “EUNAVFOR Med” militārā operācija “Sophia”
Pret teroristisko organizāciju “Daesh” vērstā starptautiskās koalīcijas Apvienoto spēku militārā operācija “Inherent Resolve”
ANO vadītā Visaptverošā integrētā stabilizācijas operācija Mali “MINUSMA”
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku kājnieku brigāde
Jūras spēku flotile
Gaisa spēku aviācijas bāze
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Operācijas / Pašreizējās operācijas / NATO apmācības operācija „Resolute Support” (RS) / NATO apmācības operācija „Resolute Support” (RS)
NATO apmācības operācija „Resolute Support” (RS)

Jau 2013.gada vidū NATO vadītie Starptautiskie drošības atbalsta spēki (ISAF) atbildību par drošību visā valstī nodeva Afganistānas nacionālajiem drošības spēkiem, tādējādi koncentrējoties uz to apmācību.Šīs process sākās vēl 2011.gadā, pakāpeniski drošības kontroli nododot Afganistānas spēkiem. Latvijas un Norvēģijas karavīri, kuri vairākus gadus rūpējās par drošību Afganistānas ziemeļu provincē Farjābā, savus pienākumus beidza pildīt 2012.gada 11.septembrī, kad svinīgā ceremonijā Meimenā izvietoto militāro bāzi nodeva vietējo spēku rīcībā. Pēc pārcelšanās uz bāzi Mazarišarīfā viņi turpināja Afganistānas spēku apmācību Ziemeļvalstu un Baltijas Pārejas atbalsta vienības sastāvā līdz pat 2014.gada 12.maijam, bet citviet Afganistānā – arī daudz ilgāk.

Savukārt ISAF transformācija jaunās – apmācību – operācijas „Resolute Support” veikšanai sākās šā gada vidū, operacionālās spējas sasniedzot 1.oktobrī. Starptautiskajā operācijā piedalīsies aptuveni 12 000 karavīru no NATO dalībvalstīm un tās partnervalstīm. Operācijas galvenais štābs atradīsies Kabulā/Bagramā, bet četri tā atzari – Mazarišarīfā, Herātā, Kandahārā un Džalalabadā.

Šī operācija nebūs kaujas operācija, bet koncentrēsies uz Afganistānas armijas un policijas spēku apmācīšanu un atbalstīšanu cīņā pret "Taleban" nemierniekiem. Tās sniegtais atbalsts pārsvarā tiks novirzīts Afganistānas valsts iestādēm – ministrijām un citām institūcijām, kā arī Afganistānas drošības spēku augstākajam vadības līmenim.

NATO vadītajai operācijai būs vairākas funkcijas. Tā sniegs atbalstu plānošanā, programmēšanā un budžeta veidošanā, nodrošinās caurspīdīgumu, atbildību un uzraudzību, atbalstīs likuma varas un labas pārvaldības principu ievērošanu, kā arī atbalstīts spēka veidošanas, rekrutēšanas, apmācības, personāla vadības un attīstības procesu izveidošanu un uzturēšanu.

Operācija tiks īstenota saskaņā ar Līgumu par bruņoto spēku statusu, ko 2014.gada 30.septembrī Kabulā parakstīja jaunais Afganistānas prezidents un NATO vecākais civilais pārstāvis Afganistānā, bet 27.novembrī ratificēja Afganistānas parlaments. Līgums nosaka noteikumus un nosacījumus, saskaņā ar kuriem NATO spēki tiks izvietoti Afganistānā, kā arī to veicamos uzdevumus.

Operācija darbību sāks 2015.gada 1.janvārī.

Dalībai operācijā „Resolute Support” Latvija uz Afganistānu nosūtīs līdz 30 karavīru lielu kontingentu, kas galvenokārt izvietosies Marmalas bāzē Mazarišarīfā valsts ziemeļos, bet neliela daļa karavīru – arī Kabulā, kur viņi ieņems padomdevēju un dažāda līmeņa štābu virsnieku un instruktoru amatus.

Apmācību jomā Latvijas karavīri atbalstīs Afganistānas Nacionālās armijas 209.korpusa štābu un Inženieru skolu un kā padomdevēji darbosies arī alianses apmācības spēku izveidotajā Reģionālajā apvienotajā vadības un koordinācijas centrā. Tas nodarbosies ar Afganistānas drošības spēku apmācības koordināciju un informācijas apmaiņu Ziemeļu reģionā, kurā vadošā valsts ir Vācija.

Latvija nodrošinās arī militāro policistu dalību Daudznacionālajā Militārās policijas rotā, kā arī gaisa atbalsta kontrolieru grupu Ātrās reaģēšanas rotā.

Saeima 2014.gada 4.decembrī apstiprināja Latvijas karavīru dalību NATO vadītajā apmācības operācijā Afganistānā "Resolute Support"

 

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473