Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Latvijā militārā darba vizītē ieradies Dānijas princis Joahims
Latvijā militārā darba vizītē ieradies Dānijas princis Joahims

Šonedēļ Latvijā militārajā darba vizītē uzturējās Dānijas princis Joahims.

Vizītes laikā princis Joahims ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu pārrunāja reģionālās drošības aktualitātes, kā arī Latvijas un Dānijas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

“Dānijas prinča Joahima vizīte ir ļoti nozīmīga vizīte Latvijas Bruņotajiem spēkiem. Jau kopš mūsu valsts neatkarības atjaunošanas pirmsākumiem, Dānijas bruņotie spēki ir snieguši ārkārtīgi lielu ieguldījumu Latvijas bruņoto spēku un Zemessardzes kaujas spēju attīstībā un stiprināšanā.   Augsti vērtēju Dānijas iniciatīvu daudznacionālā divīzijas “Ziemeļi” štāba izveidē, kas būtiski stiprinās ne tikai Latvijas, bet arī reģionālo un starptautisko drošību,” gandarījumu par ilggadēju konstruktīvu sadarbību un Dānijas prinča vizīti Latvijā pauž ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Tāpat vizītes ietvaros Dānijas princis apmeklēja Ādažu bāzi, kur tikās ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Ilmāru Ati Lejiņu un Dānijas sadarbības karavīriem, kā arī iepazinās ar bāzes infrastruktūru. Tāpat vizītes laikā Ādažos princis Joahims piedalījās svinīgajā svecīšu nolikšanas ceremonijā, godinot starptautiskajās operācijās kritušo karavīru piemiņu.

Šodien vizītes laikā Latvijā Dānijas princis Joahims apmeklēja Rīgā izvietoto NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru un tikās ar tā direktoru Jāni Sārtu.

Jau ziņots, ka īstenojot vienošanos Dānijas, Latvijas un Igaunijas starpā, Ādažu bāzē tiks izveidots Daudznacionālais divīzijas “Ziemeļi” štābs, kas būs atbildīgs par aizsardzības plānošanu un īstenošanu Baltijas reģionā.

Daudznacionālā divīzijas “Ziemeļi” štāba uzdevumi būs aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus. Jaunizveidotais štābs pilnībā atbilst NATO operacionālajai analīzei un būs daļa no NATO kopējās komandķēdes, kas būs atbildīgs par aizsardzību Baltijas reģionā.

Daudznacionālais divīzijas “Ziemeļi” štābs būs efektīvs, militāri spējīgs štābs, kas nodrošinās vienotu komandvadību un būs gatavs komandēt divīzijas lieluma vienību, tostarp štāba ietvarvalstu bruņoto spēku vienības un Baltijas valstīs izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas. Divīzijas štābā dienesta pienākumus veiks virsnieki no ietvarvalstīm - Dānijas, Latvijas, Igaunijas. Štāba lielumu varēs palielināt atkarībā no jaunu  ietvarvalstu dalības.

Latvija divīzijas štāba izveidē nodrošinās virsniekus un administratīvo personālu štāba uzdevuma veikšanai, kā arī tā darbībai nepieciešamo infrastruktūru Ādažu bāzē.

Divīzijas štāba izveide Latvijā ne tikai apliecina NATO sabiedroto politisko atbalstu Eiropas drošības veicināšanai, bet arī skaidri demonstrē vēlmi arvien vairāk iesaistīties kolektīvās aizsardzības stiprināšanā un militāri efektīvu risinājumu veidošanā, kas ilgtermiņā palielina NATO gatavību un spēju aizsargāt savas dalībvalstis.

Dānija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas partneriem aizsardzības jomā. Tā ir sniegusi būtisku atbalstu Latvijas aizsardzības sistēmas un bruņoto spēku attīstībā.
Dānijas un Latvijas bruņoto spēku karavīru dalība kopējos vingrinājumos nodrošina veiksmīgas sadarbības iespējas, kā arī uzlabo sadarbību ar citām NATO dalībvalstīm starptautisko operāciju laikā.

Jau kopš 2016.gada Latvijas karavīri, pilnībā iekļaujoties Dānijas kontingenta sastāvā, starptautiskās koalīcijas Apvienoto spēku militārās operācijas “Inherent Resolve”, īsteno Irākas drošības spēku apmācību pret teroristisko organizāciju “Daesh”.

2013.gada 12.aprīlī Latvija un Dānija parakstīja Saprašanās memorandu par Latvijas Sauszemes spēku kājnieku brigādes iekļaušanu Dānijas divīzijā. Tajā ir iekļautas arī divas Dānijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas kājnieku brigādes.

 
Informāciju sagatavoja:
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473