Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Bruņoto spēku bigbends un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā mūziķi aicina uz koncertiem Ādažos un Liepājā
Bruņoto spēku bigbends un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā mūziķi aicina uz koncertiem Ādažos un Liepājā

11. oktobrī plkst. 19.00 Ādažu Kultūras centrā un 12. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Nacionālo bruņoto spēku bigbenda un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā (Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE) mūziķu, instruktora sastāva karavīru – diriģenta un trompetista Pītera Alisona (Peter Allison), saksofonista Iana Riktora (Ian Rictor) un trombonista Stīvena Kirkpatrika (Stephen Kirkpatrick) – koncerts.

“Nacionālo bruņoto spēku bigbends savus klausītājus vienmēr ir centies priecēt ar izciliem koncertiem, uzstājoties kopā ar NATO dalībvalstu bigbendu augstākās klases profesionāliem mūziķiem. Arī šis gads nebūs izņēmums! Mūsu klausītājiem šī būs lieliska iespēja redzēt, kā uz vienas skatuves bigbenda skanējumu veidos Latvijas un ASV karavīri, kuriem svinga izjūta jau ir “ielikta šūpulī”,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku bigbenda vadītājs kapteiņleitnants Uldis Locenieks.

Koncerta programmā diriģents štāba seržants P. Alisons iekļāvis izcilu amerikāņu komponistu skaņdarbus bigbendiem, izceļot savas valsts muzikālās vērtības. Koncertos skanēs pasaulē labi zināmi un atpazīstami džeza mūzikas skaņdarbi.

Visi trīs NATO Apvienoto operāciju pavēlniecības militārie mūziķi muzikālo izglītību ieguvuši labākajās ASV augstskolās un kā solisti uzstājušies neskaitāmos džeza festivālos ASV, Eiropā un Āzijā.

Jau vairākus gadus Nacionālo bruņoto spēku bigbendam ir izveidojusies laba sadarbība ar citu NATO dalībvalstu orķestra diriģentiem. Pie Nacionālo bruņoto spēku bigbenda viesojušies un savas koncertprogrammas iestudējuši pasaulē atzīti mūziķi un diriģenti no Šveices, Somijas, Lietuvas, Norvēģijas, Vācijas un Kanādas.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473