Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Bruņoto spēku komandieris apmeklēs Zemessardzes 1.Rīgas brigādes štābu
Bruņoto spēku komandieris apmeklēs Zemessardzes 1.Rīgas brigādes štābu

Rīt, 3.oktobrī, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš darba vizītē apmeklēs Zemessardzes 1.Rīgas brigādes štābu, kas jau kopš šā gada jūnija izvietots Rīgā, nekustamajā īpašumā “Linezers”.

Vizītes laikā ģenerālleitnants L.Kalniņš tiksies ar brigādes komandieri pulkvežleitnantu Sandri Gaugeru, lai pārrunātu brigādes turpmāko attīstību, personāla komplektēšanas jautājumus, kā arī spēju attīstības projektu izpildes gaitu. 

Jau ziņots, ka šī gada martā Veselības ministrija nodeva objektu “Linezers” Aizsardzības ministrijas valdījumā. Plānots, ka nekustamajā īpašumā “Linezers” tiks izvietotas arī vairākas Nacionālo bruņoto spēku vienības, kā arī atsevišķas Aizsardzības ministrijas padotības iestādes.

Zemessardzes 1.Rīgas apriņķa brigāde ar štābu Rīgā tika izveidota 1992.gada 30.jūnijā, un par tās pirmo komandieri tika iecelts pulkvedis Juris Poļevskis. 2003.gadā brigāde tika pārveidota par Zemessardzes novadu. 2016.gadā, lai aktualizētu Zemessardzes nozīmi valsts aizsardzības sistēmā un turpinātu tās struktūras attīstību, Zemessardzes novadi tika pārstrukturēti par Zemessardzes brigādēm. 2017.gada 2.novembrī notika svinīgā Zemessardzes 1.Rīgas brigādes karoga pasniegšanas ceremonija. Strukturālās izmaiņas Zemessardzē bija nepieciešamas, lai Zemessardzi maksimāli integrētu Nacionālo bruņoto spēku sastāvā un tā varētu iesaistīties Valsts aizsardzības operatīvā plāna uzdevumu izpildē atbilstoši NATO strukturālajam dalījumam.

Rīgā izvietotās Zemessardzes 1.Rīgas brigādes vienības ir Studentu bataljons, 17.Kaujas atbalsta bataljons, 19.Kaujas nodrošinājuma bataljons, 13.Kājnieku bataljons un Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem rota. Bauskā izvietots 53.Kājnieku bataljons un Iecavā - Inženiertehniskā rota.

Informāciju sagatavoja:
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473