Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Militārajās mācībās “Detonators 2018” atrod un neitralizē 3071 sprādzienbīstamu priekšmetu un 985 kilogramus strēlnieku munīcijas
Militārajās mācībās “Detonators 2018” atrod un neitralizē 3071 sprādzienbīstamu priekšmetu un 985 kilogramus strēlnieku munīcijas

No 17. līdz 30. septembrim, Cekulē norisinājās starptautiskās militārās mācības “Detonators 2018”, kuru laikā mācību dalībnieki atrada un neitralizēja 3071 sprādzienbīstamu priekšmetu un 985 kilogramus vieglās strēlnieku munīcijas.

Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks uzsver: “Viens no šo mācību praktiskajiem ieguvumiem ir tas, ka zeme kļūst tīrāka, jo sprādzienbīstamie priekšmeti, kas šajā apkārtnē ir tūkstošos eksemplāru, tiek savākti. Otrs ieguvums ir starptautiskā sadarbība – daudzu valstu speciālisti var atbraukt uz Latviju un piedalīties šādās mācībās, kuras pasaulē nav plaši izplatītas.”

Mācību mērķis bija meklēt un neitralizēt nesprāgušo munīciju, kā arī veicināt savstarpējo sadarbību neitralizēšanas taktikā un procedūrās.

Mācības organizēja Zemessardzes 54.Inženiertehniskais bataljons un tajās piedalījās vairāk nekā 170 karavīru no Albānijas, ASV, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas, Polijas un Vācijas bruņotajiem spēkiem.

Starptautisko militāro mācību “Detonators 2018” laikā tika veikta bijušo munīcijas noliktavu teritoriju Cekulē attīrīšana no sprādzienbīstamiem priekšmetiem.

Pagājušajā gadā starptautisko militāro mācību “Detonators 2017” laikā atrada un neitralizēja 1070 sprādzienbīstamos priekšmetus.

Cekules munīciju noliktava tika izmantota militārām vajadzībām laikā no 1920. līdz 1995.gadam. Liels skaits munīcijas vienību tika izmētāts apkārtnē Otrā Pasaules kara laikā, kad PSRS armijas partizāni uzspridzināja šīs noliktavas. Šobrīd 240 hektāru lielā teritorija joprojām ir viens no lielākajiem ar nesprāgušo munīciju piesārņotajiem objektiem Latvijā.                     

Kopš 1994.gada notiek teritorijas virsmas attīrīšana no nesprāgušās munīcijas un ik gadu nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti atrod un neitralizē vairākus simtus sprādzienbīstamu priekšmetu.

Foto:
Militārajās mācībās “Detonators 2018” veic sprādzienbīstamo priekšmetu neitralizēšanu https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/sets/72157673868740088
Aizsardzības nozares vadība apmeklē starptautiskās militārās mācības “Detonators 2018”
https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/albums/72157700146109071

Video:
Starptautiskās militārās mācības “Detonators 2018”
https://www.youtube.com/watch?v=2v-3LLNB1hE

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473