Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Aizsardzības nozares vadība tiekas ar Somijas aizsardzības spēku komandieri
Aizsardzības nozares vadība tiekas ar Somijas aizsardzības spēku komandieri

Pirmdien, 10.septembrī divu dienu vizītē Latvijā ieradīsies Somijas aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Jarmo Lindbergs (Jarmo Lindberg), lai tiktos ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu un pārrunātu aktualitātes aizsardzības jomā, kā arī divpusējās sadarbības aktuālos jautājumus.

10.septembrī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants L.Kalniņš un Somijas aizsardzības spēku komandieris ģenerālis J.Lindbergs piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos, lai godinātu kritušo karavīru piemiņu.

11.septembrī ģenerālis J.Lindbergs apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Ilmāru Ati Lejiņu un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandieri pulkvežleitnantu Stīvu Makbetu (Steve MacBeth).

Latvijas un Somijas sadarbība aizsardzības jomā uzsākta 1991. gadā. Latvija un Somija piedalās dažādās divpusējās un daudzpusējās sadarbības iniciatīvās, piemēram, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālās aizsardzības sadarbības iniciatīvā, sniedzot atbalstu Ukrainai, kā arī ANO vadītajā Visaptverošajā integrētajā stabilizācijas operācijā Mali “MINUSMA”. Kopš 2015. gada februāra Somijas vieslektori vada lekcijas ikgadējā Baltijas valstu Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Informāciju sagatavoja:
Majore Mairita Senkevicina
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473