Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Bruņoto spēku komandieris apmeklēs Zemessardzes 2.Vidzemes brigādi
Bruņoto spēku komandieris apmeklēs Zemessardzes 2.Vidzemes brigādi
Rīt, 3. augustā Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš darba vizītē apmeklēs Zemessardzes 2.Vidzemes brigādi, lai iepazītos ar vienības gatavību piedalīties militārajās mācībās “Namejs 2018” un tiktos ar zemessargiem.  

Vizītes laikā ģenerālleitnants L.Kalniņš apmeklēs Valmierā izvietoto Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābu un tiksies ar brigādes komandieri pulkvedi Mareku Ozoliņu, lai pārrunātu brigādes turpmāko attīstību, personāla komplektēšanas jautājumus, kā arī spēju attīstības projektu izpildes gaitu.  

Jau ziņots, ka Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābs, kas līdz šim atradās Rīgā, kopš 1. jūnija pārcelts uz Valmieru, lai padarītu efektīvāku Zemessardzes uzdevumu izpildi. Brigādes štābs, kura uzdevums ir koordinēt, pārraudzīt un atbalstīt Vidzemes bataljonu darbību, atrodas tuvāk savā atbildības rajonā esošajiem Zemessardzes bataljoniem.

2. Vidzemes brigādē ietilpst 22. kājnieku bataljons Valmierā, 25. kājnieku bataljons Gulbenē, 27. kājnieku bataljons Cēsīs, 31. kājnieku bataljons Alūksnē un 54. inženiertehniskais bataljons Ogrē, tādēļ štāba pārcelšana uz Valmieru būtiski atvieglo savstarpējo sadarbību, uzdevumu izpildes koordināciju un paaugstina reaģēšanas spējas. Arī vēsturiski Zemessardzes 2. brigādes štābs no 1992. līdz 2003. gadam atradies Vidzemē – Cēsīs.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā -- Prasības uzņemšanai Zemessardzē. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija. Lai pievienotos 2. Vidzemes brigādes zemessargiem, jāzvana uz tālruni 27806838. Video par dienestu Zemessardzē: https://youtu.be/jMcnpL8Fskk

Informāciju sagatavoja: 
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv 


Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473