Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Latvijas un Kanādas premjerministri Latvijas armijas dzimšanas dienā apmeklēs Ādažu bāzi
Latvijas un Kanādas premjerministri Latvijas armijas dzimšanas dienā apmeklēs Ādažu bāzi

Otrdien, 10.jūlijā, Latvijas armijas 99. dzimšanas dienā Ādažu bāzi apmeklēs Ministru prezidents Māris Kučinskis, Kanādas premjerministrs Džastins Trudo (Justin Trudeau), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans (Harjit Sajjan), Kanādas ārlietu ministre Kristija Frīlanda (Chrystia Freeland), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Kanādas Bruņoto spēku komandieris ģenerālis Džonatans Vānss (Jonathan H. Vance).

Plkst.12:15 Latvijas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri apmeklēs svētku mielastu veltītu Latvijas armijas dzimšanas dienai, ko sarūpējusi Latvijas aizsardzības nozares vadība.

Plkst.13:15 par godu Latvijas un Kanādas delegācijas vizītei un Latvijas armijas dzimšanas dienai Ādažu bāzē notiks izvietoto vienību svinīgā stāšanās un svecīšu nolikšana, godinot kritušo karavīru piemiņu.

Vizītes laikā abu valstu delegācijas iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes spējām un uzdevumiem, Ādažu bāzes infrastruktūru, kā arī tiksies ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sastāvā dienošajiem Kanādas karavīriem, lai pārrunātu viņu dienesta gaitu Latvijā.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

\Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

Jau ziņots, ka 10.jūlijā Latvijas armija atzīmēs 99. dzimšanas dienu. Aizsardzības ministrija aicina ikvienu valsts iedzīvotāju piedalīties armijas dibināšanas gadadienai veltītajā akcijā „Pasveicini karavīru!”.

Aizsardzības ministrija aicina - ja Tavs radinieks, draugs, kaimiņš vai cits pazīstams cilvēks ir Nacionālo bruņoto spēku karavīrs vai zemessargs, iepriecini viņu armijas dzimšanas dienā ar sirsnīgu sveicienu. Tie var būt labi vārdi īsziņā, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums pēc Tavas izvēles.

Akciju “Pasveicini karavīru”  atbalsta latviešu populārās mūzikas programma Latvijas Radio 2. Radio aicina sūtīt sveicienus karavīriem un zemessargiem „Labas apetītes vēlējumu koncerta” īpašajai programmai, kas skanēs otrdien, 10. jūlijā laikā no 13:00 līdz 14:00. Nosūtīt sveicienus karavīriem un zemessargiem Latvijas Radio 2 “Labas apetītes vēlējumu koncertam” iespējams elektroniski Latvijas Radio 2 mājas lapā: https://lr2.lsm.lv/lv/lr2/raidijumi/labas-apetiites-velejumi/ vai rakstot vēstuli uz pasta adresi: „Labas apetītes” vēlējumu koncerts, Doma laukums 8, Rīga, LV-1505.

10.jūlijā, Rīgā, Esplanādē notiks Latvijas armijas 99.dzimšanas dienai veltīts svinīgais koncerts, kura ietvaros plkst.18:00 muzicēs Zemessardzes bigbends un Zemessardzes koris “Stars” diriģenta kapteiņa Anda Kareļa vadībā. Savukārt plkst.19:00 – Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris diriģenta kapteiņa Džona Fulertona (John Fullerton) vadībā un plkst. 20:00 Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra un Zemessardzes orķestra koporķestris. Koncerta programmā populāras latviešu un kanādiešu melodijas.

Latvijas armijas dzimšanas dienā atkārtoti norisināsies zibakcija «Esmu zemessargs», kurā zemessargi tiks aicināti iespēju robežās 10.jūlijā ierasties darba vietā lauka formas tērpos, demonstrējot, cik daudz Latvijā ir zemessargu.

Ja nepazīsti nevienu karavīru personīgi, vari apsveikt Latvijas armiju sociālajos tīklos - @Latvijas_armija Twitter, @latvijas-armija draugiem.lv, @latvijas_armija Instagram un @Latvijasarmija Facebook! Sveicienam sociālos tīklos aicinām pievienot tēmturi #pasveicinikaravīru.

Latvijas armija tika izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.

1919.gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3.jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6.jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 10.jūlijā tika izdota pavēle Nr.1 Latvijas armijai, ar kuru ģenerālis Dāvids Sīmansons paziņo par savu stāšanos Latvijas armijas virspavēlnieka amatā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus atspoguļot Latvijas un Kanādas delegācijas vizīti Ādažu bāzē. Ierašanās laiks Ādažu bāzē ir 10.jūlijā līdz plkst.11:50. Plānotais pasākuma norises ilgums – līdz plkst.15:30.

Lai atspoguļotu pasākuma norisi, dalību pasākumā nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz otrdienas, 10.jūlija plkst. 09.00, rakstot uz e-pastu sandra.brale@mod.gov.lv un norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu, pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, automašīnas reģistrācijas numuru, kā arī informējot vai nepieciešams transports no Aizsardzības ministrijas.

No Aizsardzības ministrijas uz Ādažu bāzi un atpakaļ tiks nodrošināts transports. Autobuss pasākuma dienā plkst. 11:00 izbrauks no Aizsardzības ministrijas, Kr. Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, bet izbraukšana no Ādažiem uz Rīgu plānota plkst.15:30.

Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 10.jūlijā.

Informāciju sagatavoja:
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473