Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Aizsardzības ministrija noslēdz vienošanos par dalību kopējā prettanku ieroču “Carl Gustav” munīcijas iepirkumā
Aizsardzības ministrija noslēdz vienošanos par dalību kopējā prettanku ieroču “Carl Gustav” munīcijas iepirkumā

Aizsardzības ministrija, stiprinot Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas un attīstot prettanku spēju, ir noslēgusi vienošanos ar Zviedrijas iepirkumu aģentūru “Försvarets Materielverk” par dalību kopējā prettanku ieroču “Carl Gustav” munīcijas iepirkumā no uzņēmuma “SAAB Dynamics AB”. 

Vienošanās par “Carl Gustav” munīcijas iegādi Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas Bruņotajiem spēkiem ir noslēgta uz septiņiem gadiem. Tās ietvaros Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām būs iespējams iegādāties dažādu veidu “Carl Gustav” munīciju, kas paredzēta Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā esošajiem 84mm granātmetējiem.

Šis iepirkums ir pirmais sadarbības projekts, kas tiks realizēts starp Latvijas un Zviedrijas Aizsardzības ministrijām 2017. gada janvārī noslēgtā nodrošinājuma jomas sadarbības līguma ietvaros, kas paredz arī iespēju veikt kopējus aizsardzības nozares iepirkumus.

NBS vajadzību nodrošināšanai joprojām spēkā ir 2014. gada jūnijā uz pieciem gadiem (ar tiesībām to pagarināt vēl uz diviem gadiem) noslēgtais līgums starp uzņēmumu “SAAB Dynamics AB” un Eiropas Aizsardzības aģentūru, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Čehiju un Poliju, kura ietvaros Eiropas Aizsardzības aģentūru darbojas kā centralizētā iepirkumu institūcija, uzņemoties vadošo lomu iepirkuma procedūrā.  Latvijas dalība divos iepirkumu līgumos ļaus munīciju Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām iegādāties par ekonomiski izdevīgāko cenu atbilstoši saņemtajiem cenu piedāvājumiem, kā arī akcentējams, ka šogad noslēgtais iepirkuma līgums paredz iespēju iegādāties vairāk “Carl Gustav” munīcijas veidu.  

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335135
E-pasts: prese@mod.gov.lv 
Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473