Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Aizsardzības nozares vadība apmeklē starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 2018” Skrundā
Aizsardzības nozares vadība apmeklē starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 2018” Skrundā

Trešdien, 13.jūnijā Skrundas novadā, poligonā “Mežaine” norisināsies starptautisko militāro mācību “Saber Strike 2018” Mediju diena, kuru apmeklēs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, NATO spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks ģenerālleitnants Huans Kampins (Juan Campins), ASV Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais (Gregory J.Vadnais), mācību dalībvalstu vēstnieki, kā arī citas augstas ārvalstu un Latvijas amatpersonas. 

No 3. līdz 15.jūnijam Latvijā norisinās ASV spēku Eiropā vadītās ikgadējās starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 2018”, kuru mērķis ir uzlabot sabiedroto un reģionālo partneru sadarbību, kā arī kaujas gatavības un reaģēšanas spējas. Šogad mācībās piedalās arī NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālā kaujas grupa. 

Mācības “Saber Strike 2018” ir apvienotas ar Latvijas organizētajām starptautiskajām militārajām mācībām “Summer Shield XV”, un kopā mācībās piedalās vairāk nekā 3000 dalībnieku no Albānijas, ASV, Dānijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas.
Mācību aktīvā fāze norisinās gan Ādažu poligonā, gan ārpus poligona Rucavas, Nīcas, Grobiņas, Priekules, Durbes, Aizputes, Skrundas, Vaiņodes, Saldus un Limbažu novadā. 

Mācībās “Saber Strike 2018” norisinās ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Polijas teritorijā, un kopumā piedalās aptuveni 18 000 dalībnieku no 19 valstīm. 

„Saber Strike” ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010.gada. 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai! 

Aicinām trešdien, 13.jūnijā apmeklēt militāro mācību “Saber Strike 2018” Mediju dienu, kas notiks poligonā “Mežaine”, Skrundas novada Raņķu pagastā. 

Lūdzam ierasties uz pasākumu līdz plkst. 11:00, ierodoties poligonā “Mežaine” pie kontrolpunkta. Klātesošajiem būs iespēja vērot kaujas imitāciju pilsētvidē, aplūkot militāro tehniku un ekipējumu, kā arī intervēt aizsardzības nozares vadību un karavīrus. 

Dalību pasākumā lūdzam pieteikt ne vēlāk kā līdz 12. jūnija plkst. 15.00, rakstot uz e-pastu mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu, kā arī automašīnas marku un reģistrācijas numuru. Lūdzam pieteikumā norādīt, vai Jums būs nepieciešams transports no Rīgas un pasākuma norises vietu. Informējam, ka vietu skaits dalībai mediju dienā ir ierobežots. 

Ierodoties uz pasākumu līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. 

Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 13. jūnijā. 

Iedzīvotāju ievērībai! 

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri. 

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. 

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt. 

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam. 

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija. 

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. 

Informāciju sagatavoja:
Majore Mairita Senkevicina
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473