Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Valmierā atklās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba pagaidu ēku
Valmierā atklās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba pagaidu ēku

Pirmdien, 11. jūnijā, plkst. 12.00 Mākslinieku ielā 2, Valmierā atklās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba pagaidu ēku.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš, bataljonu komandieri, kā arī Vidzemes novadu pašvaldību un valsts institūciju pārstāvji.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābs, kas līdz šim atradās Rīgā, kopš 1. jūnija pārcelts uz Valmieru, lai padarītu efektīvāku Zemessardzes uzdevumu izpildi. Brigādes štābs, kura uzdevums ir koordinēt, pārraudzīt un atbalstīt Vidzemes bataljonu darbību, atradīsies tuvāk savā atbildības rajonā esošajiem Zemessardzes bataljoniem.

2. Vidzemes brigādē ietilpst 22. kājnieku bataljons Valmierā, 25. kājnieku bataljons Gulbenē, 27. kājnieku bataljons Cēsīs, 31. kājnieku bataljons Alūksnē un 54. inženiertehniskais bataljons Ogrē, tādēļ štāba pārcelšana uz Valmieru būtiski atvieglos savstarpējo sadarbību, uzdevumu izpildes koordināciju un paaugstinās reaģēšanas spējas. Arī vēsturiski Zemessardzes 2. brigādes štābs no 1992. līdz 2003. gadam atradies Vidzemē – Cēsīs.

Brigādes štābam pārceļoties uz Valmieru, iecerēts attīstīt Zemessardzes bāzi Kaugurmuižā, kur šobrīd dislocēts Zemessardzes 22. kājnieku bataljons. Pēc vēsturiskās Kaugurmuižas ēkas renovācijas tajā atradīsies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābs. Šobrīd brigādes štāba vajadzībām Zemessardze no Valmieras pašvaldības nomā bijušās Valmieras Mākslas vidusskolas telpas Mākslinieku ielā 2.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābā ikdienā dienesta pienākumus pildīs aptuveni 50 karavīru un civilo darbinieku

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā -- Prasības uzņemšanai Zemessardzē. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija. Lai pievienotos 2. Vidzemes brigādes zemessargiem, jāzvana uz tālruni 27806838. Video par dienestu Zemessardzē: https://youtu.be/jMcnpL8Fskk

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus atspoguļot Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba ēkas atklāšanu un piedalīties preses iespējā, 11. jūnijā līdz plkst. 11.45 ierodoties Mākslinieku ielā 2, Valmierā.

Lai atspoguļotu pasākuma norisi, dalību pasākumā nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 11. jūnija plkst. 9.00, rakstot uz e-pastu aiva.kokorisa@mod.gov.lv un norādot vārdu, uzvārdu un pārstāvēto plašsaziņas līdzekli. Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 11.jūnijā.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv


 

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473