Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Bruņoto spēku komandieris piedalās ES un NATO Militārās komitejas sanāksmēs
Bruņoto spēku komandieris piedalās ES un NATO Militārās komitejas sanāksmēs

No 15. līdz 16.maijam, Beļģijā, Briselē Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalīsies ES un NATO Militārās komitejas sanāksmēs. 

Ģenerālleitnants L.Kalniņš uzsver: “Katra ES un NATO Militārās komitejas sanāksme ir īpaša un tās mērķis vienmēr ir loģisks, lai mēs varētu realizēt uzdevumus un nodrošināt, ka kolektīvās aizsardzības sistēma darbojas. Tāpat ES un NATO Militārās komitejas sanāksmēs pārrunāsim aktuālos jautājumus, lai sagatavotos NATO aizsardzības ministru sanāksmei jūnijā, kā arī jūlijā gaidāmajam NATO samitam.” 

ES Militārās komitejas sanāksmē pārrunās ES un NATO sadarbības aspektus, kā arī ES un ANO partnerattiecības miera uzturēšanas misiju kontekstā. Bruņoto spēku komandieri tiks informēti par ES militāro misiju un operāciju gaitu, iepazīstinot arī ar nacionālajām pozīcijām. Militārās komitejas sanāksmē ES Augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jomā Federika Mogerīni informēs par ES globālās stratēģijas ieviešanas gaitu.  Tāpat bruņoto spēku komandieri diskutēs par spēju attīstības jautājumiem, tai skaitā par PESCO un militārās mobilitātes iniciatīvām. 

NATO Militārās komitejas sanāksmē bruņoto spēku komandieri pārrunās reģionālās un starptautiskās drošības un aizsardzības izaicinājumus,  tostarp NATO lomu stabilitātes veicināšanā pie NATO dienvidu robežas, kā arī diskutēs par jūlijā gaidāmā NATO samita jautājumiem. 

Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem. Divas Militārās komitejas sanāksmes notiek NATO štābā Briselē, savukārt vienu sanāksmi pēc rotācijas principa organizē kāda no NATO dalībvalstīm. 

Informāciju sagatavoja:
Majore Mairita Senkevicina
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473