Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Nacionālo bruņoto spēku komandieris tiksies ar Dānijas Parlamenta spīkeri un Dānijas Bruņoto spēku komandieri
Nacionālo bruņoto spēku komandieris tiksies ar Dānijas Parlamenta spīkeri un Dānijas Bruņoto spēku komandieri

Rīt, 2.martā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tiksies ar Dānijas Parlamenta spīkeri Piu Kersgordu (Pia Kjærsgaard) un Dānijas Bruņoto spēku komandieri ģenerāli Bjernu Biserupu (Bjørn I. Bisserup), lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes un abu valstu divpusējo sadarbību militārajās mācībās, starptautiskajā operācijā Irākā un sadarbību karavīru apmācībā.

"Tikšanās ar mūsu ilggadējas sadarbības partneriem no Dānijas ir uzskatāms apliecinājums abu valstu kopīgām vērtībām un izpratnei par aizsardzības spēju stiprināšanu un reģionālo drošību. Ciešā un ilggadējā abu valstu sadarbība ir būtisks pienesums gan Latvijas nacionālo aizsardzības spēju stiprināšanā, gan NATO kolektīvās aizsardzības stiprināšanā,” norāda ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bruņoto spēku komandieris ar gandarījumu uzsver ilggadējo sadarbību starp abu valstu karavīriem: “Dānijas karavīri ir ļoti profesionāli, pieredzējuši un uzticami sabiedrotie. Tāpēc varam būt lepni, ka Latvijas karavīri kopā ar Dānijas karavīriem ikdienā veic uzdevumus gan starptautiskajā operācijā Irākā, gan militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs.”

Vizītes laikā Dānijas Parlamenta spīkere un bruņoto spēku komandieris arī apmeklēs  Latvijā izvietoto NATO spēku integrācijas vienību. 
Dānijas un Latvijas bruņoto spēku karavīru dalība kopējos vingrinājumos nodrošina veiksmīgu savstarpēju sadarbību, kā arī sadarbību ar citām NATO dalībvalstīm militāro operāciju laikā. Latvijas bruņoto spēku karavīru dalība divīzijas līmeņa mācībās paaugstina karavīru profesionālās zināšanas un sadarbības partneriem sniedz iespēju atkārtoti pārliecināties par mūsu karavīru augsto sagatavotību.

Jau ziņots, ka šā gada februārī Latvijā norisinājās Dānijas divīzijas vadītās starptautiskās štāba mācības “Red Knight 2018”, kurās piedalījās aptuveni 40 karavīru un zemessargu no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes un to atbalstošajām vienībām. Mācību mērķis bija pilnveidot štāba personāla iemaņas operāciju plānošanā un vadīšanā, sagatavoties dalībai Dānijas divīzijas mācību ciklā “Saber Knight 2018” un pilnveidot Latvijas uzņemošās valsts atbalsta spējas.

Jau kopš 2016.gada Latvijas karavīri, pilnībā iekļaujoties Dānijas kontingenta sastāvā, starptautiskās koalīcijas Apvienoto spēku militārās operācijas “Inherent Resolve”, īsteno Irākas drošības spēku apmācību pret teroristisko organizāciju “Daesh”.

2013.gada 12.aprīlī Latvija un Dānija parakstīja Saprašanās memorandu par Latvijas Sauszemes spēku kājnieku brigādes iekļaušanu Dānijas divīzijā. Tajā ir iekļautas arī divas Dānijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas kājnieku brigādes.


Informāciju sagatavoja: 
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv


Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473