Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / “Ēnu dienā” skolēni iepazīs darbu aizsardzības nozarē
“Ēnu dienā” skolēni iepazīs darbu aizsardzības nozarē

Rīt, 14. februārī, jaunieši no visas Latvijas Ēnu dienā viesosies Aizsardzības ministrijā, nozares iestādēs un Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāra Viestura Silenieka un Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa “ēnām” būs iespēja ielūkoties amatpersonu darba ikdienā Aizsardzības ministrijā, kā arī apmeklēt Ādažu bāzi.

Skolēni, kas Ēnu dienā viesosies Jaunsardzes un informācijas centrā, varēs iepazīt iestādes direktora un Jaunsardzes 4. novada nodaļas vadītāja darbu. Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs kopā ar savām “ēnām” dosies uz Valsts heraldikas komisiju, kur notiks sanāksme par jaunu apbalvojumu dizainu izveidi Jaunsardzes un informācijas centram.

15 “ēnas” apmeklēs Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē, kur būs iespēja iepazīties ar dienestu Gaisa spēkos un tikties ar ASV 1. Gaisa kavalērijas brigādes 227. aviācijas pulka 3. bataljona karavīriem, kas ASV operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros dienesta pienākumus veic Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrā Rīgā un tās reģionālajās nodaļās Liepājā, Talsos, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī un Rēzeknē šogad viesosies vairāk nekā 20 skolēni, kas “ēnos” 13 amatus, tostarp, Ģeodēzijas un kartogrāfijas departamenta direktoru, Kartogrāfijas nodaļas vadītāju, Toponīmikas laboratorijas vadītāju, Fotogrammetrijas daļas vadītāju, kartogrāfijas inženieri un ģeoinformātikas inženieri.

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetus “ēnos”  ap 50 skolēnu,  un viņiem būs iespēja iepazīties  ar studiju procesu augstskolā, apskatīt ekipējumu un pamēģināt darboties ar taktikas trenažieri.

25 skolēni Ēnu dienā apmeklēs Zemessardzes vienības dažādās Latvijas pilsētās  – Zemessardzes  27. kājnieku bataljonu Cēsīs, 45. nodrošinājuma bataljonu Ventspilī, 44. kājnieku bataljonā Liepājā un 51. kājnieku bataljonā Dobelē. Savukārt Zemessardzes štābā Rīgā viesosies Zemessardzes psihologa “ēnas”.

Turpinot pērn aizsākto tradīciju, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē skolēniem piedāvās “Citādu ēnu dienu”, kuras ietvaros būs iespēja vērot operatīvo dienestu un Zemessardzes paraugdemonstrējumus, kā arī aplūkot tehniku un ekipējumu. Ņemot vērā skolēnu lielo interesi pagājušogad, pasākuma organizatori lēš, ka, šogad “Citādā ēnu diena” pulcēs ap 1000 dalībnieku.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473