Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Latvijā darba vizītē ierodas Somijas Sauszemes spēku komandieris
Latvijā darba vizītē ierodas Somijas Sauszemes spēku komandieris

13. un 14. februārī darba vizītē Latvijā uzturēsies Somijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālmajors Petri Hulko (Petri Hulkko), lai piedalītos abu valstu simtgadei veltītos pasākumos Liepājā un ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Ilmāru Ati Lejiņu pārrunātu Latvijas un Somijas Sauszemes spēku sadarbību.

Vizītes laikā Latvijā ģenerālmajors P.Hulko tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku vadības pārstāvjiem un apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku Apvienoto štābu un Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, kā arī Latvijā izvietoto NATO spēku integrācijas vienību.

13.februārī Somijas Sauszemes spēku komandieris apmeklēs somu jēgeru svinīgā zvēresta un karoga iesvētīšanas simtgades svinības un dievkalpojumu, kas plkst. 12.00 notiks Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē. Tāpat  ģenerālmajors P.Hulko piedalīsies Latvijas Nacionālā arhīva veidotās dokumentāro liecību izstādes “Somu Jēgeri Latvijā” atklāšanā plkst. 16.00 koncertzālē „Lielais dzintars”. Šī izstāde iepazīstinās ar somu jēgeriem un to gaitām Latvijā, Latvijas un Somijas Republiku tapšanu, atklās kopīgo un atšķirīgo Somijas un Latvijas valstu veidošanās un tapšanas procesā un sniegs ieskatu jēgeru tradīciju kopšanā mūsdienās. 

Latvijas, īpaši Liepājas, vēsturisko saikni ar Somiju ciešu padara somu jēgeri, kas bija no Somijas izbraukušajiem brīvprātīgajiem izveidota Vācijas impērijas karaspēka vienība, kas kā 27. Karaliskais prūšu rezerves bataljons 1916. - 1917. gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Austrumu frontē Latvijas teritorijā. 1918. gada 13. februārī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē bataljons zvērēja uzticību Somijas valdībai, iesvētīja zili balto Somijas brīvprātīgo karavīru karogu un pēc tam atgriezās Somijā.

Somijas Sauszemes spēku komandieris apmeklēs arī abu valstu simtgadei veltītu koncertu “Latvija – 100 – Somija”, ko plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars” sniegs Nacionālo bruņoto spēku orķestris un Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestris. Koncertā muzikāli savīsies abu valstu stāsti par identitāti, varonīgumu un dzimtenes mīlestību no senatnes līdz mūsdienām. Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestra izpildījuma skanēs somu nacionālā romantisma skaņražu un mūsdienu autoru kompozīcijas pūtēju orķestrim. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris izpildīs Sergeja Austra Universa svītu “Vidzeme” pūšaminstrumentu orķestrim. Koncertu noslēgs Emīla Dārziņa skaņdarbs “Lauztās priedes” un Žana Sibēliusa “Jēgeru maršs” abu valstu militāro orķestru izpildījumā.

Somija savu valstisko neatkarību pasludināja 1917. gada 6. decembrī, un ir viena no kaimiņvalstīm, kas līdzīgi kā Latvija šajos gados svin savu valstiskuma simtgadi. Sagaidot Latvijas un Somijas simtgades, aktualizējas nepieciešamība pētīt vēsturiskos notikumus, kas vieno mūsu valstis.

 
Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473