Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Noslēdzies 4x4 taktisko transportlīdzekļu iepirkuma pirmais posms
Noslēdzies 4x4 taktisko transportlīdzekļu iepirkuma pirmais posms

Noslēdzies Aizsardzības ministrijas organizētās sarunu procedūras par 4x4 vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu iegādi pirmais posms, kurā izvēlēti sarunu procedūras nolikumā izvirzītajām kvalifikācijas prasībām atbilstoši kandidāti.

Dalībai sarunu procedūrā pieteikumus kopumā iesnieguši 12 pretendenti, no kuriem Aizsardzības ministrijas iepirkuma komisija dalībai otrajā kārtā izvirzījusi sešus komersantus – “Paramount Group” (Dienvidāfrika), piegādātāju apvienību “Israel Aerospace Industries Ltd.” (Izraēla) un AS “UPB” (Latvija), “Otokar” (Turcija), “Oy Sisu Auto” (Somija), “AM General” (ASV) un “Oshkosh Defence” (ASV) –, kuriem tuvākajā laikā tiks izsūtīts uzaicinājums iesniegt detalizētu piedāvājumu.

Saskaņā ar Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu sarunu procedūra tiek organizēta divos posmos, no kuriem pirmais – kandidātu atlase – jau noslēdzies.

Sarunu procedūras otrajā posmā uzaicinātie kandidāti tiks aicināti iesniegt detalizētus piedāvājums un nodrošināt piedāvāto transportlīdzekļu paraugus testu veikšanai. Iepirkuma komisija veiks iesniegto piedāvājumu rūpīgu izvērtēšanu, kā arī testēs piedāvātos transportlīdzekļus militārajai apmācībai pielīdzināmos apstākļos, lai izvērtētu transportlīdzekļu atbilstību Nacionālo bruņoto spēku operacionālajām prasībām.

Jau ziņots, ka augstas mobilitātes bruņotu pilnpiedziņas 4x4 taktisko transportlīdzekļu iegāde ļaus būtiski uzlabot Nacionālo bruņoto spēku mobilitātes spējas. Taktiskā mobilitāte ir kritisks vienību kaujas gatavības rādītājs, un nespēja nodrošināt vienības ar transporta platformām ierobežo Nacionālo bruņoto spēku spējas veikt tiem noteiktos uzdevumus.

Tāpat transportlīdzekļi nepieciešami, lai īstenotu ar artilēriju, pretgaisa aizsardzību un Zemessardzi saistītos attīstības projektus. Transportlīdzeklim jāspēj nodrošināt personāla, kravas transporta, komandvadības vai medicīniskā atbalsta funkciju, kā arī tam jānodrošina bruņu aizsardzība un ieroču uzstādīšana.

Informāciju sagatavoja:
Kaspars Galkins
AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors
Tālrunis: 67335085
E-pasts: kaspars.galkins@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473