Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / ASV taktisko transportlīdzekļu piegāde stiprinās Nacionālo bruņoto spēku mobilitātes spēju
ASV taktisko transportlīdzekļu piegāde stiprinās Nacionālo bruņoto spēku mobilitātes spēju

ASV valdības Ārvalstu militārā atbalsta programmas ietvaros Nacionālie bruņotie spēki saņems 62 uzņēmuma “Polaris Government & Defense” ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus. 

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiks piegādāti “Polaris” MRZR-2, MRZR - 4, MV850 modeļu transportlīdzekļi, kā arī vairāki ar mobilās novērošanas iekārtām īpaši aprīkoti transportlīdzekļi, no valsts budžeta līdzekļiem finansējot aptuveni piektdaļu no piegādēm.

Plānots, ka pirmos “Polaris” ražotos transportlīdzekļus Latvija saņems šī gada maijā, un piegādes turpināsies līdz nākamā gada otrajam ceturksnim.

“Polaris”  taktisko transportlīdzekļu piegāde stiprinās Nacionālo bruņoto spēku taktiskās mobilitātes spēju, un tie būs paredzēti gan Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienībām, gan Zemessardzei.

“Polaris Government & Defense” ir viens no nozīmīgākajiem vieglo bezceļu taktisko transportlīdzekļu ražotājiem. Uzņēmuma ražotos transportlīdzekļus izmanto piemēram, ASV un Somijas bruņotie spēki, un tie ir tikuši plaši pielietoti arī NATO operācijā Afganistānā. Pērn līgumu par šo transportlīdzekļu piegādi parakstījuši arī Portugāles un Vācijas bruņotie spēki.

Dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros ASV ir sniegusi atbalstu Latvijai jau vairāk nekā 20 gadus, piegādājot Nacionālo bruņoto spēkiem attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473