Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Aizsardzības nozares vadība piedalīsies Ziemassvētku kauju 101. gadadienas pasākumos
Aizsardzības nozares vadība piedalīsies Ziemassvētku kauju 101. gadadienas pasākumos

Rīt, 13. janvārī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš piedalīsies Ziemassvētku kauju 101. gadadienai veltītajos atceres pasākumos.

Pasākumos piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienību un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi.

Plkst. 12.00 brāļu kapos “Silenieki” Jelgavas novada Valgundes pagastā notiks Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kaujās kritušo 67 karavīru pārapbedīšanas ceremonija.

Plkst. 13.00 Jelgavas novada Tīreļos ārvalstu atašejiem un vēstniekiem tiks prezentēta latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka grāmata “Mūžības skartie”, kas Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros ar Aizsardzības ministrijas atbalstu izdota angļu valodā.

Grāmata ir augstvērtīgs pienesums starptautiskajai sabiedrībai par Latvijas lomu 1. Pasaules karā, un tā sniedz liecības par latviešu strēlnieku vēstures galvenajiem posmiem un tā laika politiskās vēstures fenomenu, skatoties caur strēlnieku prizmu. Grāmata palīdz izprast latviešu strēlnieku mantojumu un vērtības.

Savukārt plkst. 13.30 Babītes novada Antiņu kapsētā notiks Ziemassvētku kaujās kritušo strēlnieku piemiņas brīdis, pēc kura Ziemassvētku kauju muzejā “Mangaļi” Valgundes pagastā varēs vērot Pirmā pasaules kara kauju rekonstrukciju.

Plkst. 16.00 “Mangaļos” zvērestu dos 25 Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. nodrošinājuma bataljona, 51. kājnieku bataljona un 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu kandidāti, kā arī Jelgavas novada jaunsargi, kuri pēc tam kopā ar zemessargiem, skautiem un gaidām dosies lāpu gājienā.

Lāpu gājiens ap plkst. 17.30 noslēgsies Ložmetējkalnā, kur notiks piemiņas brīdis, piedaloties vīru kopai “Vilki”. Ložmetējkalnā jau tradicionāli tiks iedegti atmiņu ugunskuri.

Ziemassvētku kaujas bija vienas no lielākajām un sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā Pirmā pasaules kara laikā. Kaujas notika starp vācu 8. un krievu 12. armijas daļām, kuru sastāvā cīnījās astoņi latviešu strēlnieku pulki. Ģenerāļa Augusta Misiņa vadībā strēlniekiem bez artilērijas atbalsta izdevās pārraut vācu fronti Lielā Tīreļpurva rajonā un izlauzties cauri nocietinājumiem, nokļūstot līdz Ložmetējkalnam. Šajās kaujās krita daudz strēlnieku, taču vienlaikus tās cēla tautas nacionālo pašapziņu un apliecināja latviešu spēju aizstāvēt savas intereses ar militāra spēka palīdzību.

Ziemassvētku kaujas norisinājās no 1916. gada 23. līdz 29. decembrim pēc vecā stila jeb no 1917. gada 5. līdz 11. janvārim pēc jaunā stila.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473