Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Aizsardzības nozares vadība apmeklēs ASV armijas Eiropā komandiera atvaļināšanas ceremoniju Vācijā
Aizsardzības nozares vadība apmeklēs ASV armijas Eiropā komandiera atvaļināšanas ceremoniju Vācijā

Rīt, 15. decembrī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš Vācijā, Vīsbādenē piedalīsies ASV armijas Eiropā komandiera ģenerālleitnanta Frederika Bendžamina Hodžesa (Frederick Benjamin “Ben” Hodges) atvaļināšanas ceremonijā.

Pateicoties par ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, aizsardzības ministrs R. Bergmanis ģenerālleitnantam B. Hodžesam ceremonijas laikā pasniegs aizsardzības ministra apbalvojumu “Atzinības Goda Zīme”.

Ģenerālleitnants B. Hodžess ir ieņēmis ASV armijas Eiropā komandiera amatu kopš 2014. gada, un šajā laikā ir sniedzis lielu ieguldījumu ASV militārās palīdzības novirzīšanā Baltijas valstīm. Skaidrojot Baltijas valstu drošības situāciju, ASV armijas Eiropā komandieris ir sekmējis ASV atbalstu gan Latvijai, gan Baltijas valstīm kopumā.

Ģenerālleitnants B. Hodžess ir veicinājis vairāku iniciatīvu īstenošanu Baltijas valstu drošības stiprināšanai, piemēram, helikopteru UH-60 “Black Hawk” izvietošanu Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē ASV operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros.

Šoruden Latvijā ieradās jauna ASV operācijas “Atlantic Resolve” rotācija – vairāk nekā 60 karavīru no ASV 1. gaisa kavalērijas brigādes 227. aviācijas pulka 3. bataljona, kas dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē pilda ar vairāku helikopteru UH-60 “Black Hawk” atbalstu. 

 Mācību operāciju "Atlantic Resolve" ASV uzsāka 2014. gada pavasarī pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas un agresijas Ukrainas austrumos. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Divpusējās sadarbības juridiskais pamats ir 1995.gadā noslēgtais Vienošanās Memorands par sadarbību aizsardzības un militārajā jomā, tomēr aktīva divpusējā sadarbība aizsardzības jomā aizsākās jau 1993.gadā, kad tika noslēgta Partnerības programma starp Latviju un Mičiganas Nacionālo Gvardi.

Papildu informācija:
Latvijā ierodas nākamā ASV operācijas “Atlantic Resolve” karavīru rotācija
Fotogalerija: www.flickr.com/photos/latvijas_armija/sets/72157688689941364
Video: www.youtube.com/watch?v=14YkZq-2_TE&feature=youtu.be

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473