Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Nacionālo bruņoto spēku orķestra kameransambļa koncerti “Laimīgi kopā!”
Nacionālo bruņoto spēku orķestra kameransambļa koncerti “Laimīgi kopā!”

Nacionālo bruņoto spēku orķestra kameransamblis “Jautrais septets” Latvijas mūzikas skolās sniegs koncertus “Laimīgi kopā!”. 

Koncerti notiks 5.decembrī plkst.11:40 Rīgas 6.vidusskolā, 6.decembrī plkst. 16:00 Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā, 12.decembrī plkst.12:00 Jelgavas Mūzikas vidusskolā un 13.decembrī plkst. 16:00 Rēzeknes mūzikas vidusskolā. 

Izskaņā pēc novembra patriotiskajiem pasākumiem, Nacionālo bruņoto spēku orķestra mūziķi ir sagatavojuši jaunu programmu, kurā orķestra mūziķi var nodoties kamermūzikai – spēlēt un izpausties pilnīgi citos žanros un ritmos. Nacionālo bruņoto spēku orķestra kameransamblis ”Jautrais septets” klausītājiem ir sagatavojis muzikālus stāstus ar nosaukumu “Laimīgi kopā!” 

“Nosaukums “Laimīgi kopā!” ir izvēlēts, jo šie vārdi raksturo ne tikai mūziķu izjūtas uz skatuves, bet arī attieksmi un sajūtas, dodoties ceļā uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu,” atzīmē Nacionālo bruņoto spēku orķestra priekšnieks un galvenais diriģents pulkvežleitnants Dainis Vuškāns. 

Ansambļa sastāvs ir neparasts – trompete, saksofons, vibrafons, basģitāra vai tuba, zvaniņi un divi sitaminstrumentālisti. Koncertā piedalīsies sitaminstrumentālisti un ansambļa solisti – virsseržante Dzintra Knābe, virsseržants Ģirts Timma, kaprālis Artūrs Kuzmins, kaprālis Kaspars Orehovs, kaprālis Uldis Ezers, dižkareivis Lauris Suvaizdis un dižkareivis Rinalds Jukna. 

Pulkvežleitnants D.Vuškāns norāda: “Savā ikdienā mūziķi dara ļoti nopietnas un svarīgas lietas, bet spēlēšana ansamblī ir iespēja darīt kaut ko pavisam citu un pretēju. Koncerti ir iecerēti arī, lai iepazīstinātu  Latvijas mūzikas vidusskolu audzēkņus ar iespējām strādāt Nacionālo bruņoto spēku orķestrī. Koncerti sniegs klausītājiem tikai pozitīvas emocijas, smaidu, dzīvesprieku, labestību un vitālu enerģiju, jo tiks atskaņoti Ziemassvētku un populārās mūzikas šedevri atraktīvos ritmos.” 

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā bez maksas. 

Nacionālo bruņoto spēku orķestris izveidots 1991. gada decembrī ar toreizējā aizsardzības ministra Tālava Jundža un kultūras ministra Raimonda Paula gādību. Orķestra galvenie uzdevumi ir Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālais noformējums, augsti stāvošu ārvalstu amatpersonu valsts vizīšu nodrošināšana ar muzikālo noformējumu, vēstnieku akreditācijas ceremoniju muzikālais noformējums Rīgas pilī, ārvalstu kara kuģu sagaidīšanas un pavadīšanas ceremonijas. 

Nacionālo bruņoto spēku orķestra priekšnieks un galvenais diriģents ir pulkvežleitnants Dainis Vuškāns. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Mairita.Senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473