Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Bruņoto spēku komandieris tiekas ar ASV Speciālo operāciju spēku Eiropā komandieri
Bruņoto spēku komandieris tiekas ar ASV Speciālo operāciju spēku Eiropā komandieri

Šonedēļ Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tikās ar ASV Speciālo operāciju spēku Eiropā komandieri ģenerālmajoru Marku Švarcu (Mark Schwartz), lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes, ASV sniegto atbalstu Latvijai operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, kā arī Latvijas un ASV karavīru sadarbību militārajās mācībās un kopīgos treniņos.

“Mūsu valstu un speciālo operāciju spēku ciešā sadarbība ir balstīta uz abpusēju uzticēšanos un cieņu, ko esam stiprinājuši ne tikai kopīgās NATO militārajās mācībās un vingrinājumos, bet arī kaujas operācijās Afganistānā un Irākā,” gandarījumu pauž ģenerālmajors M. Švarcs. 

“Pastāvīga ASV speciālo operāciju spēku klātbūtne Latvijā un Baltijas valstīs kopš 2014.gada ir ciešs apliecinājums mūsu apņēmībai atturēt jebkāda veida agresiju pret mūsu sabiedrotajiem un Aliansi,” norāda ASV Speciālo operāciju spēku Eiropā komandieris.

“Gan šī vizīte, gan ilgstošā sadarbība ar mūsu partneriem NATO ir ļoti nozīmīga. Pateicoties sadarbībai mūsu spējas ik gadu pieaug. Ieguvums no šīs sadarbības ir abpusējs un ievērojami bagātina gan Latvijas, gan mūsu sabiedroto spēku pieredzi. Varu tikai apliecināt, ka šīs sadarbības rezultāti ir ļoti efektīvi,” gandarījumu par sadarbību pauž ģenerālleitnants L.Kalniņš

Latvijas Speciālo uzdevumu vienība kopš šogad veiktajām izmaiņām Nacionālo bruņoto spēku struktūrā atrodas Speciālo operāciju pavēlniecības sastāvā. Speciālo uzdevumu vienība dibināta 1991.gada 19.septembrī un ir īpaši organizēta, ekipēta un apmācīta Nacionālo bruņoto spēku vienība speciālo operāciju veikšanai. Vienības devīze ir “Drošais uzvar”, simbolizējot to, ka uzvar tas, kurš ir drošs par savām spējām un saviem cīņu biedriem. Kaujinieka simbols ir zaļā berete.

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473