Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Aizsardzības nozares vadība ar ASV Mičiganas Nacionālās gvardes komandieri pārrunā turpmāko sadarbību aizsardzības spēju attīstībai
Aizsardzības nozares vadība ar ASV Mičiganas Nacionālās gvardes komandieri pārrunā turpmāko sadarbību aizsardzības spēju attīstībai

Rīt, 15.novembrī, vairāku dienu vizītē Latvijā ieradīsies ASV Mičiganas Nacionālās gvardes delegācija, lai tiktos ar aizsardzības nozares vadību un apmeklētu Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltīto militāro parādi. 

ASV Mičiganas Nacionālās gvardes delegācijas vadītājs, ASV Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais (Gregory J.Vadnais) tiksies ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu aktuālos starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus un turpmākās divpusējās sadarbības iespējas Latvijas aizsardzības spēju attīstībai, kā arī Latvijas un Mičiganas ilgstošo sadarbību. 

Delegācijas sastāvā ierodas arī Mičiganas Nacionālās gvardes komandiera vietnieks ģenerālmajors Leonards Isabelle (Leonard W.Isabelle) un Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Ronalds Vilsons (Ronald W.Wilson). 

18.novembrī ASV Mičiganas Nacionālās gvardes delegācija apmeklēs Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltīto Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militāro parādi. 

ASV Mičiganas Nacionālās gvardes delegācija apmeklēs arī Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē un tiksies ar Gaisa spēku komandieri pulkvedi Armandu Saltupu. 

Mičiganas Nacionālā gvarde regulāri piedalās militārajās mācībās Latvijā, tostarp kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācībās “Summer Shield”, kā arī starptautiskajās mācībās “Saber Strike” un “Sudraba Bulta”, savukārt Latvijas gaisa atbalsta kontrolieri katru gadu pilnveido prasmes Mičiganā notiekošajās mācībās “Northern Strike”. 

Kopš 1993.gada cieša sadarbība izveidojusies arī starp Mičiganas Nacionālo gvardi un Zemessardzi. Galvenās sadarbības jomas ar Zemessardzi ir kaujas inženieru un artilēristu apmācība, kā arī apmācība apgādes un nodrošinājuma jautājumos un kiberaizsardzības jomā. 

2006.gadā Sauszemes spēku kājnieku brigāde uzsāka ciešu sadarbību ar Mičiganas Nacionālo gvardi, apmācot karavīrus pirms došanās uz starptautisko operāciju, kā arī kopīgi apmācot Afganistānas karavīru vienības, kas bija labs sadarbības piemērs arī citām NATO valstīm. Sauszemes spēku kājnieku brigāde ar Mičiganas Nacionālo gvardi ir sadarbojusies gaisa atbalsta kontrolieru un apvienotā uguns atbalsta priekšējo novērotāju sagatavošanā, mīnmetēju, artilēristu, vada komandieru un instruktoru apmācībā. 

Sadarbība starp Mičiganas Nacionālo gvardi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem aizsākās 1992.gadā, kad tika noslēgta valstu partnerības programma. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Mairita.Senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473