Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Zemessardzes 3. Latgales brigāde piedalīsies Lāčplēša dienas pasākumos
Zemessardzes 3. Latgales brigāde piedalīsies Lāčplēša dienas pasākumos

Zemessardzes 3. Latgales brigāde sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi ikgadēji organizē Lāčplēša dienas pasākumus. 11. novembrī plkst. 10.00 Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē notiks aizlūgums par Latvijas karavīriem, bet pēcpusdienā plkst. 16.30 būs Lāpu gājiens no pieminekļa “Vienoti Latvijai” līdz Miera ielas kapiem, kur plkst. 17.00 pie obeliska pieminēs Brīvības cīņās kritušos karavīrus un iedegs svecītes.

Zemessardzes 32. kājnieku bataljons sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi, Rēzeknes, Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Viļānu novada pašvaldību, organizē pasākumu, kura laikā godinās Zemessardzes 32. kājnieku bataljona zemessargus veterānus. Pasākums norisināsies 11. novembrī, plkst. 14.00 Sakstagala pagasta kultūras namā. Zemessargu veterānu godināšanas pasākumā piedalīsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvežleitnants Māris Simsons un Zemessardzes veterānu priekšnieks Ilgvars Baumanis.

11. novembrī, pie Jēkabpils Tautas nama, no plkst. 11.00 līdz 15.30 notiks militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma demonstrēšana. Pasākumā piedalīsies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri un Zemessardzes 56. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi. Par godu brīvības cīnītāju piemiņai 11. novembrī Jēkabpilī notiks Lāpu gājiens. Dalībnieku pulcēšanās paredzēta Kena parkā no plkst. 17.00 līdz 17.30, kad sāksies Lāpu gājiens un plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis pie pieminekļa „Kritušajiem par Tēviju".

Zemessardzes 34. Artilērijas bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies piemiņas brīdī Latvijas armijas karavīru brāļu kapos, kas notiks 10. novembrī, plkst. 12.00. Lāčplēša dienā Daugavpilī notiks Lāpu gājiens. Gājiena sākums paredzēts plkst. 17.00 Gājiens tiks organizēts no Daugavpils Universitātes korpusa Parādes ielā 1 līdz Vienības laukumam.

Zemessardzes 3. Latgales brigāde aicina iedzīvotājus piedalīties piemiņas pasākumos un kopīgi atcerēties Brīvības cīņas un godināt kritušos karavīrus.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919. gada 11. novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi – “Par Latviju”. Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Latvijas Brīvības cīņas – cīņas par Latvijas valsts neatkarību – ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas – Krievijas miera līgums. 11. augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

Lāčplēša dienu gaidot, Aizsardzības ministrija jau tradicionāli aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

Informāciju sagatavoja:
dižkareive Ruta Surovcova
Zemessardzes 3. Latgales brigādes
Civilmilitārās sadarbības speciāliste
Tālrunis: 26192444
E-pasts: ruta.surovcova@mil.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473