Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Baltijas jūrā notiek Jūras spēku mācības “Flotex 2017”
Baltijas jūrā notiek Jūras spēku mācības “Flotex 2017”

No 16. līdz 27.oktobrim Latvijas teritoriālajā jūrā un ekskluzīvi ekonomiskajā zonā notiek militārās mācības “Flotex 2017”, kurās piedalās Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki, Gaisa spēki, Valsts robežsardze, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Militārajās mācībās “Flotex 2017”, lai pilnveidotu un uzturētu rezerves karavīru zināšanas un iemaņas, piedalās arī rezerves karavīri, kuri no 9. līdz 13.oktobrim Jūras spēku mācību centrā apguva sagatavošanas kursu, lai no 16. līdz 27.oktobrim piedalītos rezerves karavīru mācībās uz Jūras spēku kuģiem.

Mācību mērķis ir trenēt un testēt Jūras spēku spēju darboties kā vienotam spēku veidam, pildot aizsardzības plānos noteiktos uzdevumus, pilnveidojot mācībās iesaistīto vienību resursu savietojamību, kā arī veicināt sadarbību ar Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēkiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts robežsardzi.

Militārajās mācībās “Flotex 2017” piedalīsies visas Jūras spēku apakšvienības un tās notiks vairākās fāzēs. Pirmā fāze notiek no 16. līdz 20. oktobrim un tās laikā Jūras spēku vienības veic spēku integrācijas un sadarbības treniņus vienībām atrodoties gan ostā, gan jūrā. Otrās fāzes laikā no 20. līdz 26. oktobrim jūras spēku vienības izvērsīsies atbildības rajonā. Šajā fāzē iesaistītās vienības nodrošinās situācijas apzināšanu jūrā. Taktiskās fāzes laikā tiks trenētas un pārbaudītas Jūras spēku spējas pildīt uzdevumus jūrā. Savukārt militāro mācību noslēdzošā fāze norisināsies no 26. līdz 27.oktobrim, kuras laikā izvērstās vienības atgriezīsies savā dislokācijas vietās, kā arī notiks mācību sākotnējo uzdevumu izpildes izvērtēšana.

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473