Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Vizītē Latvijā ieradīsies Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks
Vizītē Latvijā ieradīsies Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks

No 10.līdz 21.septembrim vizītē Latvijā ieradīsies Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks (Deputy Supreme Allied Commander Europe, DSACEUR) ģenerālis sers Džeimss Everards (James Everard), lai apmeklētu NATO vingrinājumu „Steadfast Pyramid 2017” un „Steadfast Pinnacle 2017” un tiktos ar aizsardzības nozares vadību.

Ģenerālis sers Dž.Everards tiksies ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu aktuālos starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus.

Vizītes ietvaros ģenerālis sers Dž.Everards apmeklēs NATO spēku integrācijas vienību Latvijā un tiksies ar tās komandieri pulkvedi Jāni Gaili. Tāpat ģenerālis sers Dž.Everards apmeklēs NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru un tiksies ar tā direktoru Jāni Sārtu.

Jau ziņots, ka no 10. līdz 22. septembrim, Rīgā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā norisināsies NATO vingrinājums „Steadfast Pyramid 2017” un „Steadfast Pinnacle 2017”, kurā plāno piedalīties vairāk nekā 40 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas uz Zviedrijas. Mācību „Steadfast Pyramid” un „Steadfast Pinnacle” mērķis ir pilnveidot augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas.

Sabiedroto spēku augstākā virspavēlniecība Eiropā (Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE) ir Sabiedroto operāciju pavēlniecības stratēģiskā līmeņa štābs, kas atrodas Monsā, Beļģijā un tā atbildībā ir  alianses militāro operāciju plānošana un izpilde.

 
Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Mairita.Senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473