Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Latvijas Jūras spēki piedalās militārajās mācībās “Northern Coasts 2017”
Latvijas Jūras spēki piedalās militārajās mācībās “Northern Coasts 2017”

No 8. līdz 21.septembrim Zviedrijas un Dānijas teritoriālajos ūdeņos notiks ikgadējās militārās mācības “Northern Coasts 2017”, kuru laikā trenēs kuģu komandu un vienību sadarbību ierobežotos un seklos ūdeņos starptautiskā vidē, izspēlējot dažādu krīžu scenārijus.

Mācībās “Northern Coasts 2017” Latvijas Jūras spēki piedalīsies ar Jūras spēku štāba un apgādes kuģi A-90 “Varonis” un vienu virsnieku mācību vadības štābā.  Jūras spēku štāba un apgādes kuģis A-90 “Varonis” šobrīd dienesta pienākumus pilda Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) sastāvā, un to vada komandleitnants Kaspars Miezītis. Mācībās “Northern Coasts 2017” piedalīsies arī NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1), kuras komandvadību 29.jūnijā pirmo reizi pārņēma Latvija, kad SNMCMG1 komandiera amatā stājās komandleitnants Gvido Ļaudups. SNMCMG1 kuģu grupas štāba darbību nodrošina Latvijas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis A-53 “Virsaitis”.

“Northern Coasts 2017” vienlaikus būs arī BALTRON noslēdzošās mācības. Mācību laikā BALTRON štābs tiks nokomplektēts ar virsniekiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Mācību laikā BALTRON vadīs vienību, kuru veido seši kuģi no Lietuvas, Latvijas un Polijas. Jau ziņots, ka šā gada 5.janvārī BALTRON vadību pārņēma komandleitnants Kaspars Miezītis.

Šogad mācības vadīs Zviedrija un kopumā tajās plāno piedalīties Jūras spēku kuģi no 16 valstīm. 

BALTRON tika izveidota 1998. gadā un viens no galvenajiem Baltijas valstu sadarbības projekta mērķiem ir paaugstināt kuģu personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās, tostarp NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās. Vienlaikus šāda sadarbība veicina Baltijas valstu Jūras spēku savstarpējo savietojamību.

NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki. NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no divām alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai, un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā.    Latvijas Bruņotie spēki NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā piedalās kopš 2007.gada.

 
Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Mairita.Senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473