Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Rīgā notiks NATO mācības vecākajiem un augstākajiem virsniekiem
Rīgā notiks NATO mācības vecākajiem un augstākajiem virsniekiem

No 10. līdz 22. septembrim, Rīgā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā norisināsies NATO vingrinājums „Steadfast Pyramid 2017” un „Steadfast Pinnacle 2017”, kurā plāno piedalīties vairāk nekā 40 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas uz Zviedrijas.

Mācību „Steadfast Pyramid” un „Steadfast Pinnacle” mērķis ir pilnveidot augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas. Par pamatu vingrinājumam tiks izmantota Visaptverošo operāciju plānošanas direktīva (Comprehensive Operations Planning Directive), kas ir viens no galvenajiem alianses apvienoto operāciju plānošanas dokumentiem.

„Steadfast Pyramid 2017” ir pirmā daļa no Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā un Sabiedroto spēku augstākās Transformācijas virspavēlniecības rīkotā vingrinājuma, kas ilgs līdz 15. septembrim, savukārt otrā daļa – „Steadfast Pinnacle 2017”, kas būs galvenokārt veltīta komandieru lomai operacionālajā līmenī, norisināsies no 17. līdz 22. septembrim.

Abu vingrinājumā galvenais uzsvars tiks likts uz augstākā līmeņa virsnieku un komandieru apmācību operacionālās plānošanas, kā arī lēmumu sagatavošanas un pieņemšanas procesā.

Mācību laikā tiks izspēlēts fiktīvs scenārijs, kas ietver kolektīvās aizsardzības operācijas.

Vingrinājumi “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle” Latvijā tiek rīkoti kopš 2011. gada. Saskaņā ar Latvijas un NATO Transformācijas pavēlniecības vienošanos, šīs mācības Latvijā tiks organizētas līdz 2018. gadam.

Mācību laikā Latvija attīsta uzņemošās valsts atbalsta spējas un uzlabo prasmes sadarboties ar citām NATO dalībvalstīm un stratēģiskajiem reģionālajiem partneriem.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Mairita.Senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473