Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Mācībās “Open Spirit 2017” atrod un neitralizē 58 sprādzienbīstamus priekšmetus
Mācībās “Open Spirit 2017” atrod un neitralizē 58 sprādzienbīstamus priekšmetus

Vakar, 31.augustā noslēdzās ikgadējās starptautiskās militārās mācības “Open Spirit 2017”, kuru laikā atrasti un neitralizēti 58 sprādzienbīstami priekšmeti. Mācību “Open Spirit 2017” mērķis ir iznīcināt no Pirmā un Otrā pasaules kara laikiem palikušos sprādzienbīstamos priekšmetus, uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā. 

“Esam gandarīti par šī gada operācijas rezultātiem. Lai gan vēl priekšā daudz darba, jo Baltijas jūras dzelmē gulošo sprādzienbīstamo priekšmetu skaits ir ievērojams, ikkatra atrastā un iznīcinātā mīna ir solis pretī kuģošanai drošākai jūrai,” norāda operācijas “Open Spirit 2017” spēku grupas komandieris komandleitnants Jānis Auce. 

Komandleitnants Jānis Auce uzsver: “Operācijas “Open Spirit 2017” dalībnieku augstā profesionalitāte un sniegums mācību laikā ir atzinīgi novērtējams. Šogad mācībās piedalījās 15 kuģi un piecas ūdenslīdēju atmīnētāju komandas no 10 valstīm un mēs varējām redzēt labu Latvijas Jūras spēku un sabiedroto valstu Jūras spēku sadarbību un savietojamību.” 

Latvijas Jūras spēku vadītajā operācijā šogad piedalījās 15 kuģi un piecas ūdenslīdēju atmīnētāju komandas no 10 valstīm – Beļģijas, Kanādas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas un Lielbritānijas. Mācībās piedalījās arī Baltijas valstu kuģu eskadra (BALTRON) un NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1).  Latviju tajās pārstāvēja pretmīnu kuģi M-04 “Imanta” un M-08 “Rūsiņš”, kā arī štāba un apgādes kuģis A-90 “Varonis”. Savukārt Latvijas Jūras spēku flagmanis A-53 “Virsaitis” pārstāvēja NATO vienību SNMCMG1. 

Mācības norisinājās no 18.līdz 31.augustam. 

Mācības “Open Spirit” rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm, un to uzdevums ir attīrīt kuģošanas ceļus un zvejas rajonus no Baltijas jūras dzelmē palikušajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem, tādējādi samazinot iespējamos riskus kuģošanas drošībai. Starptautiskās mācības palīdz pilnveidot arī štābu, mīnu kuģu un to ūdenslīdēju atmīnētāju komandu sadarbību un savietojamību, taktiku un procedūras NATO un programmas Partnerattiecības mieram (PfP) vienību starpā. 

Jau ziņots, ka šā gada 5.janvārī Baltijas valstu kuģu eskadras (BALTRON) vadību pārņēma komandleitnants Kaspars Miezītis, savukārt 29.jūnijā Latvija pirmo reizi pārņēma komandvadību NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Mairita.Senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473