Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei /  Bruņoto spēku komandieris ASV apmeklēs mācības “Northern Strike”
Bruņoto spēku komandieris ASV apmeklēs mācības “Northern Strike”

Nākamnedēļ Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš darba vizītē ASV apmeklēs militārās mācības “Northern Strike 2017”, lai tiktos ar Latvijas karavīriem un zemessargiem un vērotu mācību norisi.

Jau ziņots, ka vairāk nekā 70 Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi piedalās Mičiganas Nacionālās Gvardes organizētajās apvienotajās sauszemes un gaisa spēku mācībās “Northern Strike 2017”, kas norisinās ASV, Mičiganas štatā Greilingas un Alpenas poligonos.

Latviju mācībās pārstāv gaisa atbalsta kontrolieri un uguns atbalsta grupa, kā arī Zemessardzes 4.brigādes kājnieku vads, kas ir integrēts Dānijas bruņoto spēku rotā.

Mācībās piedalās vairāk nekā 5000 ASV un sabiedroto valstu karavīri un jūras kājnieki. Mācības sniedz iespēju karavīriem trenēties veikt plaša mēroga operācijas ar gaisa, jūras un sauszemes elementu integrāciju, sinhronizējot uguns atbalstu, tai skaitā tuvā gaisa atbalstu, un sadarbojoties starptautiskā vidē.

Gaisa atbalsta kontrolieri ir vienas no augsta līmeņa spējām, ko Latvijas bruņotie spēki attīstījuši, pateicoties partnerībai ar Mičiganas Nacionālo Gvardi. Gaisa atbalsta kontrolieris no priekšējām līnijām koordinē un tieši vada tuvo gaisa atbalstu un cita veida gaisa atbalsta operācijās. Tuvais gaisa atbalsts ietver gan lidmašīnu, gan helikopteru gaisa operācijas pret ienaidnieka objektiem tuvā distancē no pašu karaspēka vienībām.

Jau kopš 1992.gada Nacionālie bruņotie spēki cieši sadarbojas ar Mičiganas pavalsts Nacionālo gvardi, organizējot militāro apmācību procesu karavīriem, kopīgas militārās mācības un īstenojot citus sadarbības projektus.

Fotogalerija: Latvijas karavīri piedalās mācībās “Northern Strike 2016”
https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/sets/72157672255650036

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473