Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Latvijas karavīri un zemessargi Lietuvā pilnveido pretgaisa aizsardzības spējas
Latvijas karavīri un zemessargi Lietuvā pilnveido pretgaisa aizsardzības spējas

No 10. līdz 22.jūlijam vairāk nekā 40 karavīru un zemessargu no Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona un Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona Lietuvā piedalās starptautiskajās pretgaisa aizsardzības mācībās “Tobruq Legacy 2017”.

“Tobruq Legacy 2017” ir NATO pretgaisa aizsardzības mācības, kuru mērķis ir veicināt dalībvalstu pretgaisa aizsardzības apakšvienību savstarpējo sadarbību un savietojamību, pildot uzdevumus daudznacionālā vidē, tostarp trenēt pretgaisa aizsardzības operāciju plānošanu un veikšanu.

Latvijas karavīri un zemessargi mācībās “Tobruq Legacy” ir integrēti vienotā pretgaisa aizsardzības apakšvienībā ar mācību dalībniekiem no Lietuvas.

ASV organizētās militārās mācības vienlaikus norisinās trīs NATO valstīs – Lietuvā, Čehijā un Rumānijā. Tās vada Apvienotais militārais gaisa spēku štābs Rumānijā. Mācībās Lietuvā piedalās aptuveni 500 karavīru un iesaistītas 30 pretgaisa aizsardzības sistēmas no Lielbritānijas, ASV, Polijas, Nīderlandes un Slovākijas. Turklāt mācību ietvaros pirmo reizi kādā no Baltijas valstīm ir izvietotas ASV tālās darbības attāluma pretgaisa aizsardzības sistēma “Patriot”, kas spēj iznīcināt arī ballistiskās raķetes. 

Pirmo reizi mācības “Tobruq Legacy” notika 2015.gadā Čehijā. Latvijas bruņotie spēki šogad mācībās tiek pārstāvēti otro reizi.

Informāciju sagatavoja: 
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv 


Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473