Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē notikusi kaujas gatavības pārbaude
Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē notikusi kaujas gatavības pārbaude

Šodien, 12.jūlijā, Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē notikusi kaujas gatavības pārbaude, kuras laikā brigādes apakšvienības veic taktisko maršu, lai pārbaudītu vienību gatavību izvērsties un spēju veikt noteiktos valsts aizsardzības uzdevumus. Uz kaujas gatavības pārbaudi atsaukti arī brigādes karavīri, kuri šobrīd atrodas atvaļinājumā. 

Kaujas gatavības pārbaudē piedalās arī 1.mehanizētā kājnieku bataljona 2.kājnieku rota, kas no šā gada 1.janvāra līdz 31.decembrim ir  Sevišķi ātras reaģēšanas vienības kaujas grupas (Very High Readiness Joint Task Force) sastāvā, esot gatavībā īsā laikā doties uz krīzes vietu, ja tiek pieņemts lēmums par kaujas grupas iesaisti. 

Kaujas gatavības pārbaudes bruņoto spēku vienībās notiek regulāri. Saņemot bruņoto spēku komandiera pavēli par kaujas gatavības pārbaudi, vienībai noteiktā laikā un pilnā apbruņojumā jāizvēršas un jāieņem pozīcijas noteiktā rajonā ārpus to pastāvīgajiem izvietojumiem. Kaujas gatavības pārbaudes uzdevums ir pārbaudīt un vingrināt ne tikai vienības vadības iemaņas saņemt un dot pavēli, vadīt operāciju un koordinēt uzdevuma izpildi, bet arī pārbaudīt un vingrināt tās apakšvienību spējas veikt izvirzīšanos, izvēršanos un uzdevuma izpildi. Savukārt taktiskā marša uzdevums ir noteikt apvidus piemērotību taktiskajām mācībām dažāda lieluma un specializācijas vienībām, kā arī pārbaudīt radio sakaru darbību starp bruņoto spēku taktiskā un operacionālā līmeņa vienībām. 

Par Sevišķi ātras reaģēšanas vienības izveidi dalībvalstis vienojās NATO samitā Velsā 2014.gadā, lai uzlabotu alianses spējas reaģēt uz jaunajiem drošības izaicinājumiem. Vienība ir alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām. Sevišķi ātro reaģēšanas vienību būs iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm. Lielbritānija ir šīs vienības vadošā valsts 2017.gadā. Latvijas rota tika sertificēta dalībai Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības kaujas grupā mācību “Sudraba Bulta” laikā 2016.gada oktobrī un dežūras laikā atrodas Lielbritānijas 3.divīzijas 20.brigādes Grenadieru bataljona pakļautībā.


Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālajos bruņotajos spēkos jūlijā intensīvi turpinās vasaras mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Iespēju robežās operatīvā informācija ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt. 

Informāciju sagatavoja: 
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv 


Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473